Milion dolarów. Tyle pasażerowie muszą zapłacić… liniom lotniczym!

Zwiększyła się liczba przypadków niewłaściwego zachowania pasażerów amerykańskich linii lotniczych, a tym samym wzrosła suma nałożonych na nich kar finansowych. Obecnie podróżni muszą zapłacić liniom lotniczym już ponad milion dolarów!

Wzrost niewłaściwych zachowań

Przeciętnie w ciągu roku zdarzało się około 100-150 przypadków niewłaściwego zachowania pasażerów, które zostawały zgłoszone do FAA, Federalnej Administracji Lotnictwa. Jednakże obecnie, licząc jedynie od stycznia 2021 r., takich sytuacji jest już 3900. Stres związany z lataniem w czasach pandemii dał się najwyraźniej we znaki niektórym osobom, bo ich zachowanie stało się zarówno agresywne, jak po prostu zagrażające bezpieczeństwu wszystkich wokół. Z nałożonych na pasażerów kar zebrała się już okrągła suma miliona dolarów. A za połowę tej kwoty odpowiadają zaledwie… 34 osoby.

Problem z maseczkami i używkami

2867 wydarzeń dotyczy wykłócania się o założenie maseczki ochronnej na pokładach samolotów. Jak zawzięcie można się o to kłócić wiedzą 34 osoby, których zachowanie stało się przyczyną nałożenia olbrzymich kar finansowych.

Jednym z najbardziej ekstremalnych przykładów niewłaściwego zachowania dotyczyło pasażera linii JetBlue, który rzucał różnymi przedmiotami we współpasażerów, odmówił zapięcia pasów i zajęcia miejsca w fotelu, a nawet chwycił na kostki stewardesę i włożył swoją głowę pod jej spódnicę. Zmusiło to pilota do nieplanowego międzylądowania i zaskutkowało finansową karą w wysokości 45 000 dolarów, czyli ok. 175 000 zł. 

Inny incydent podczas lotu JetBlue z Nowego Jorku do San Francisco z 16 maja dotyczył pasażera, który został oskarżony o wciąganie do nosa kokainy, którą członkowie załogi później skonfiskowali. Ponadto nie chciał założyć maseczki (bo utrudniłoby to przyjmowanie narkotyków), rzucił się na współpasażera, wykonując gesty dźgania nożem i nie chciał zastosować się do poleceń obsługi lotu. W tym przypadku pilot również musiał nieplanowo międzylądować, a pasażera usunięto siłą z samolotu i nałożono na niego karę 42 000 dolarów.

Skala niewłaściwych zachowań pasażerów linii lotniczych jest na tyle porażająca, że amerykańskie władze zdecydowały się zakazać całkowicie sprzedaży alkoholu na terenie lotnisk i podczas lotów, by zminimalizować ryzyko zbytniego pobudzenia pasażerów. 

Tutaj znajdziesz tanie loty do USA

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,895ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze