Malediwy w Polsce! Wiedziałeś o tym niezwykłym miejscu?

Prawie każdy po cichu marzy o podróży na Malediwy. Okazuje się, że my w Polsce mamy swoje Malediwy. Nie wiedziałeś?. W gminie Przykona, w województwie wielkopolskim, znajduje się Osadnik Gajówka zwany Lazurowym Jeziorem.

Bajeczne widoki

Jak informuje wp.pl, to bajeczne miejsce jest dawnym wyrobiskiem Kopalni Węgla Brunatnego Adamów, które działało do lat 70. XX wieku. Po pewnym czasie zbiornik został wypełniony wodą i stał się oryginalną atrakcją turystyczną w Polsce. Biały piasek i lazurowa woda sprawiły, że wiele osób nazywa to miejsce polskimi Malediwami.

Widoki są tu niesamowite. Woda bogata jest w węglan wapnia, co daje lazurową barwę. Jest jednak jeden minus. Mimo, że otoczenie sprawia, że od razu chce się wskoczyć do wody, to jednak nie wolno tego robić. Chociaż lazurowa woda Osadnika Gajówka zachęca do kąpieli, nie wolno do niej wchodzić. Zasadowy odczyn wody sprawia, że kąpiele są surowo zabronione. Możesz jednak korzystać z niewielkiej plaży lub pospacerować wokół cypla. Nie zbliżaj się jednak za bardzo do brzegu.


Osadnik Gajówka położony jest niedaleko Term w Uniejowie. Świetnym pomysłem jest połączenie tych dwóch miejscówek w jednej podróży.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Lazurowe jeziorko w Polsce! ? Fot. @gunia_j

Post udostępniony przez Tajemnicze miejsca na ziemi ? (@tajemnicze.miejsca)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here