Kapitan pozwolił zająć miejsce koło siebie jednej z pasażerek i pilotować samolot! Teraz mają kłopoty

Do nietypowej sytuacji doszło 31 sierpnia 2019 roku. Pilot całą sytuację sfilmował, a nagrania dostały się do internetu na początku listopada. Teraz oboje mają kłopoty.

Pilotowała samolot bez uprawnień

Jak informuje portal dlapilota.pl, maszyna należąca do linii IrAero wykonywała lot komercyjny z Sakkyryr do Jakucka. Jedna z pasażerek nieposiadająca uprawnień pilota zajęła miejsce pierwszego oficera i stosując się do zaleceń kapitana sterowała samolotem. Maszyna bezpiecznie wylądowała. Jednak 9 grudnia 2019 r. rosyjscy prokuratorzy z Ministerstwa Transportu (Rostransnador) poinformowali, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako poważny incydent i zgłoszone Komisji Transportowej ze względu na to, że nieupoważniona osoba miała możliwość kontrolowania samolotu.

Filmik, który zarejestrował pilot znalazł się w sieci na początku listopada. To spowodowało przeprowadzenie dochodzenia. Linie IrAero badały czy nagranie przedstawia na pewno któregoś z pasażerów czy może członka załogi. Dochodzenie wszczęto również wobec 33-latki, która usiadła za sterami. Rosyjskie media podają, że to była przyjaciółka kapitana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here