Planując wycieczkę do Włoch warto wybrać mniej turystyczny i bardziej dziewiczy rejon – Kalabrię. Ta najbardziej na południe wysunięta część kontynentalnych Włoch nie rozwinęła się jeszcze tak mocno turystycznie jak np. Sycylia. Wpływ na to ma szeroka działalność tamtejszej mafii, która odstrasza potencjalnych inwestorów.

Jeśli poszukujecie spokojnych i niezadeptanych przez tłumy turystów włoskich zakątków to Kalabria będzie dla Was idealnym kierunkiem!

Poprzedni

1. Tropea

Podróż po Kalabrii warto zacząć od Tropei. Miejscowość słynie ze swego pięknego położenia na klifie, którego wysokość to około 55 m n.p.m. To tu położone jest Stare Miasto, będące połączeniem wielu wąskich i kamienistych uliczek gdzie znajdziemy najlepsze restauracje i kawiarnie ze wspaniałym widokiem na Morze Tyrreńskie.

Poniżej klifu, przy plaży, znajduje się drugi ważny punkt miasta – tzw. Kościół na Wyspie – Santa Maria Dell’Isola. Mimo, że nie jest to wyspa, a jedynie wzniesienie w pasie plaży, nazwa się przyjęła i zachęca do odwiedzenia tej wspaniale położonej budowli. Kościół jest pochodzącym z IV wieku klasztorem, w którym znajduje się cenny, XII wieczny portret Marii Dziewicy. Tarasy wokół kościoła są również najlepszym punktem widokowym na klif – z tego miejsca można podziwiać jego wielkość i idealnie pionowy spadek.

Znakiem rozpoznawczym Tropei jest także długa na 4 km, szeroka plaża, która w zdecydowanej większości jest bezpłatna i ogólnodostępna. Jej najpiękniejszy odcinek znajduje się u podnóża klifu. Niezależnie czy położymy się przodem czy tyłem do turkusowego, przejrzystego morza – zawsze będziemy mieć zapierający dech widok.


Tropea kif
Kalabria – Tropea fot. Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here