Jest w dżungli i ma 1140 m długości! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Zjeżdżalnie wodne są świetną rozrywką – doceni je każdy, kto chciał się równocześnie schłodzić w upały, jak i dobrze bawić oraz poczuć dreszczyk adrenaliny. Dla fanów takiego spędzania czasu mamy dobrą wiadomość. Powstaje najdłuższa na świecie zjeżdżalnia. A żeby było jeszcze ciekawiej, to znajduje się ona w dżungli.

Zjeżdżalnia liczy 1140 m długości i obecnie nadal jest na etapie budowania. Znajduje się na terenie parku rozrywki ESCAPE w Penang. Kiedy zostanie ukończona pod koniec lipca, stanie się najdłuższą zjeżdżalnią świata. Obecnym rekordzistą Guinnessa jest zjeżdżalnia wodna w Action Park w Vernon, w stanie New Jersey w USA. Ma 601 m, zatem jest prawie o połowę krótsza. Oprócz tego jest jeszcze jedna zasadnicza różnica między nimi. Zjeżdżalnia ze Stanów jest dmuchana, ta z Malezji będzie wybudowana na stałe ze wzmocnionego włóknem polimeru na konstrukcji ze stalowych słupów.

Nowa rekordzistka wśród zjeżdżalni będzie miała do zaoferowania aż 4 minuty zjazdu! Nachylenie wynosić będzie 70 m, a podczas jazdy będzie się można przyglądać dżungli. Zazwyczaj trzeba się nieco zmęczyć, by dotrzeć na samą górę zjeżdżalni. Tym razem jednak pomyślano i o tym i wybudowano do niej kolejkę linową. 

Park rozrywki ESCAPE znajduje się około 30 minut jazdy od George Town. Oferuje nie tylko zjeżdżalnie, ale także zjazdy na linie i inne atrakcje związane z adrenaliną. To ciekawa odskocznia od tego, co zwykle kojarzy się z Penang, czyli bardziej duchową stroną Malezji. Komu znudzą się buddyjskie i hinduistyczne świątynie, brytyjska kolonialna architektura i bogato zdobione chińskie rezydencje, może się wybrać właśnie do parku rozrywki ESCAPE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here