Grindelwald to słowo odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Nazwisko Gellerta Grindelwalda, jednego z najpotężniejszych czarodziejów z uniwersum stworzonego przez J. K. Rowling (Fantastyczne Zwierzęta, Harry Potter), jest na topie także dzięki odtwórcy roli: Johnny’emu Deppowi. Grindelwald nie wziął się znikąd. Rowling zainspirowała się nazwą jednej z idyllicznych wiosek w Alpach… Widoki są tam najpiękniejsze – przynajmniej w tej części świata.

Poprzedni

1. Skąd pomysł na Grindelwalda?

Gellerta Grindelwalda autorka Harrego Pottera wspominała już w sadze książek o młodym czarodzieju, w dodatku na samym początku pierwszej części. Na jednej z kart czarodziejów przedstawiającej Albusa Dumbledora, Harry znalazł informację, że dyrektor Hogwartu zasłynął m.in. z pojedynku właśnie z Grindelwaldem.

Rowling znana jest z gier leksykalnych, bawiła się słowami i dała nam tak ciekawie brzmiące nazwiska pełne szarad jak np. Syriusz Black czy Lord Voldemort. Grindelwalda jednak nie wymyśliła – zaczerpnęła nazwę od jednej z wiosek w Alpach.

Jest to idylliczna miejscowość w Szwajcarii w kantonie Berno. To prawdziwy raj na ziemi słynący z najbardziej zdumiewających widoków w tej części Europy.


Widoki w Grindelwaldzie są bajkowe. Fot. Pixabay
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here