Foka zaatakowała kajakarza ośmiornicą (film)

A foki wydają się być takie sympatyczne… Tak tak, dobrze przeczytałeś. Foka zaatakowała kajakarza ośmiornicą.

Tytuł jak fabuła taniego filmu klasy C, ale sytuacja jak najbardziej prawdziwa. Wszystko oczywiście zostało uwiecznione na filmie i wrzucone na Instagram. Bo jakże by mogło być inaczej.

Kylie Mulinder wypłynął w morze w pobliżu Kaikoura na Nowej Zelandii i nie spodziewał się, że jego dzień potoczy się w tak niespodziewanym kierunku. Ostatecznie nikt nie oczekuje, że oberwie w twarz ośmiornicą. Po udanych kilku godzinach kręcenia podwodnych filmików, kajakarz wraz ze znajomymi zauważył fokę polującą na ośmiornice. Podczas rozmowy dotyczącej zdolności łowczych foki, ta ostatnia wypłynęła z głębin ze zdobyczą w paszczy i uderzyła nieszczęsnego mężczyznę prosto w twarz.

View this post on Instagram

新しい @gopro #Hero7Black で衝撃映像撮れた?? 4K60fpsの安定化オンで撮ったからここまで驚いて全部撮れてた!こんな楽しいカヤックはじめて!!音声も海とかのガチャガチャ音ないし最高! @barekiwi getting octopus smashed into his face by a seal⁉️ I’ve never had such an amazing kayak everrrrr!! I am super stoked that the new @goproanz #Hero7Black captured without missing a thing although we shook so much, #hypersmooth the stabilisation managed it so well!! I made a little montage to show how good the audio came out!! No noises super clean!! Thanks to @kaikourakayaks @purenewzealand @kaikouranz @goprojp @howtodadnz @snapair for such an epic trip!! #gopro #ゴープロ #ゴープロのある生活

A post shared by ?TAIYO MASUDA? (@taiyomasuda) on

Choć początkowo słychać okrzyk przerażenia, po chwili kajakarze wybuchnęli śmiechem, zdając sobie sprawę z komicznej sytuacji. Takie rzeczy nie zdarzają się przecież codziennie. Z kolei porzucona przez fokę ośmiornica wyczuła swoją jedyną szansę na przetrwanie i przyczepiła się do kajaka. Dopiero po dłuższej chwili zdecydowała się na opuszczenie bezpiecznej kryjówki i ucieczkę w stronę morskiego dna. Foki towarzyszyły kajakarzom jeszcze przez jakiś czas, po czym wycofały się na z góry upatrzone pozycje.

Obecnie internauci zadają sobie jakże głębokie pytanie: kim w rzeczywistości jesteśmy: foką? Ośmiornicą? A może kajakarzem?

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,770ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze