Podziemny świat jest tak niezwykły, że zapiera dech w piersiach. Jeziora, wielkie komnaty, niesamowite formacje skalne, kolory i żyjątka – to wszystko robi wrażenie. Poznaj najpiękniejsze jaskinie świata! Jest się czym zachwycać. Wyrusz z nami w tę tajemniczą podróż i daj się porwać przestrzeniom jak ze snów.

Poprzedni

1. Najpiękniejsze jaskinie świata – Waitomo Caves, Nowa Zelandia

Zaczynamy od magicznej jaskini rodem z bajki. Tutaj z każdym krokiem człowiek zachwyca się coraz bardziej. Ta jaskinia na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii liczy ponad 30 milionów lat! Jest słynna przez świecące robaczki (poczwarki muchówki Arachnocampa luminosa z rodziny grzybiarkowatych). Muchówki świecą w stadium larwalnym. Larwy tworzą pod stropem jaskini coś na kształt sieci, w które łapią ofiary (podobnie jak pająki). Tworzą przy tym niezwykłe dekoracje. Najjaśniej świecą te larwy, które są głodne. Jaskinia ma 2 poziomy. Możesz ją zwiedzać w kajaku.

Zobacz: Loty do Nowej Zelandii

Poprzedni
Poprzedni artykułBłyskawiczna Wyprzedaż w Ryanair! Masz czas tylko do północy: bilety od 19 zł!
Następny artykułCzesi zamykają jarmarki świąteczne i ogłaszają stan wyjątkowy
blank
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here