Był pijany i chciał pilotować samolot! Aresztowano go przed samym startem

Wszystkie linie lotnicze podkreślają w każdej sytuacji, że bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest ich największym priorytetem. Ale co zrobić, kiedy zawiedzie osoba reprezentująca przewoźnika? Do takiej sytuacji doszło na pokładzie American Airlines. Za sterami usiadł pijany pilot.

Na szczęście w porę go aresztowano

Z doniesień CNN wynika, że policja otrzymała anonimowe zgłoszenie, z którego jasno wynikało, że pilot może być nietrzeźwy. 62-latek miał właśnie startować. Zamierzał pilotować maszynę na trasie z Wielkiej Brytanii do USA. Mężczyznę aresztowano, a lot odwołano. Przewoźnik przeprosił podróżnych w oficjalnym oświadczeniu. Następnie zostali przekierowani do innych samolotów.

W sprawie trwa śledztwo.

Pisaliśmy już o podobnych przypadkach. Pamiętasz jak pijany pilot zasiadł za sterami jednego z samolotów linii British Airways. Do tragedii było blisko, bo zdążył już rozpocząć procedurę startu. Na szczęście jednak członkowie załogi wyczuli od swojego kolegi alkohol i zawiadomili o tym policję. Pasażerowie byli przerażeni, kiedy przed starem usłyszeli pilota. Jak później zeznali był to istny bełkot, którego nie dało się zrozumieć. Innym razem uzbrojeni policjanci wyprowadzili z kokpitu pilota… w kajdankach. Tu też powodem był alkohol.

1 KOMENTARZ
  1. Hehehe ale świr 🙂
    Szkoda że nie ma podanego %% we krwi skoro go zatrzymano to go musiano przebadac.
    pewno kielicha wypił dla zdrowotnosci…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here