A Ty już wpadłeś na taki pomysł? Polacy wykombinowali jak zaoszczędzić na biletach lotniczych

Wszystkich nas tutaj łączy miłość do taniego latania. Niestety tani przewoźnicy, do których byliśmy przyzwyczajeni zaczęli wprowadzać coraz więcej utrudnień w postaci chociażby dodatkowych opłat za przewóz bagażu rejestrowanego. Pasażerowie zaczęli się buntować. Pisaliśmy już nie raz o śmiałkach, którzy chcieli przechytrzyć system tanich przewoźników. I niektórym się naprawdę udało. Do tego dochodzą teraz nowe zasady podróżowania podczas pandemii. Polacy jednak są pomysłowi i mają rozwiązanie na kłopotliwy system i wymóg dodatkowej opłaty za bagaże. Z najnowszych danych Sendit, brokera usług kurierskich, wynika, że nasi rodacy, aby zaoszczędzić, wysyłają swoje walizki na wakacje kurierem. Robią to nawet teraz.

Polacy wysyłają bagaże kurierem

O sprawie napisał portal rp.pl. I tak Polacy wykalkulowali, że zamiast wykupić dodatkową usługę w samolocie, łatwiej i korzystniej będzie nadać bagaż do miejsca pobytu. Pomysłowości naszemu narodowi na pewno nie można odmówić. Nadanie np. 30 kg paczki w jedną stronę do Włoch czy Francji zapłacisz mniej niż 100 zł.

Pamiętaj jednak, że zawsze jest ryzyko zagubienia bagażu również przez firmę kurierską. Sprawdź dokładnie jak powinieneś zabezpieczyć właściwie swoją przesyłkę. Ważne jest również, abyś zapoznał się z regulaminem przewoźnika.

Nie tylko Polacy mają ciekawe pomysły. Na pewno pamiętasz Lee Cimino, jednego z pasażerów Ryanaira lecącego ze swoją dziewczyną do Belfastu, który chciał przeprowadzić swój mały protest dotyczący nowej polityki bagażowej. Udokumentował swoje działania i oczywiście pokazał w mediach społecznościowych. A co pokazał? Jak uniknąć uiszczenia opłaty za większy bagaż podręczny. Tego jeszcze nie było! Odważyłbyś się tak ryzykować? Zamiast spakować ubrania do walizki, wszystkie rzeczy założył na siebie. Ale w jaki sposób…

How to beat the new Ryanair baggage charges

This is for you if you've ever been frustrated by Ryanair. This is how you get around the new baggage charges every time. It might even make you smile 😀

Opublikowany przez Lee Ciminę Niedziela, 4 listopada 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here