9 najniebezpieczniejszych miejsc turystycznych na świecie! Lepiej zapnij pasy

Świat jest pełen niesamowitych miejsc, o których jak tylko usłyszymy chcielibyśmy je zobaczyć na żywo! Nic dziwnego, taka już dusza podróżnika. Do jednych dotrzeć można w prosty sposób, do innych podróż wymaga więcej czasu i zaangażowania. Są jednak na tej ziemi miejsca, które choć wabią kolorami i krajobrazami są bardzo niebezpieczne! Zobacz 9 najniebezpieczniejszych miejsc turystycznych na świecie. Warto je wszystkie zobaczyć, ale lepiej mieć plan. Przyroda potrafi zaskakiwać. Jest fascynująca, niesamowita, a czasami nawet… przerażająca. Zapnij pasy!

Dolina Śmierci, USA

Dolina Śmierci (Death Valley) w Kalifornii to rzut beretem od Las Vegas. Porównywana jest to rozgrzanego pieca. Ta oszałamiająca pustynia jest rekordzistką pod względem najwyższej temperatury zarejestrowanej na ziemi — 56,7°C. To najbardziej zdradliwe, suche miejsce w Ameryce i najgorętsze na Ziemi. Na miejscu jest kilka obowiązkowych punktów zwiedzania! Warto wjechać na szczyt Dante’s View, gdzie znajdziecie kilka świetnych punktów widokowych. Co jeszcze? Koniecznie Zabriskie Point. Najbardziej malownicze miejsce dla miłośników fotografii. Najlepiej trzymać się tych znanych punktów widokowych, ponieważ temperatury dosłownie uniemożliwiają oddalenie się wgłąb Doliny Śmierci na dłużej niż 30 minut. Zobaczcie również Badwater. Robi wrażenie! Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o Racetrack Playa i wędrujących kamieniach. Na miejscu jest jeszcze wiele atrakcji!

Pustynia Danakil, Erytrea

To krajobraz jak z innej planety. Temperatury przekraczające 50 °C , liczne aktywne wulkany, z których wydobywa się dym i lawa, gejzery plujące toksycznymi gazami, pokłady siarki i pola soli — trudno wyobrazić sobie bardziej brutalny krajobraz niż ten. Pustynia Danakil leży w depresji – 120 m p.p.m. – na granicy Etiopii i Erytrei. To jedno z najbardziej sejsmicznych miejsc na naszej planecie. To miejsce rywalizuje bez wątpienia o miano piekła na ziemi.

Góra Waszyngton, USA

Szczyt Mount Washington to miejsce stanowiące światowy rekord najszybszych wiatrów na powierzchni Ziemi. Najwyższa zarejestrowana tutaj prędkość to 327 km/h. Wyobrażacie to sobie? Backpacker Magazine określił wejście na Mount Washington (1917 m n.p.m.) jedną z 10 najniebezpieczniejszych wycieczek w Stanach Zjednoczonych. To najbardziej wietrzne miejsce na świecie.

Wulkan Sinabung, Indonezja

To aktywny wulkan położony na wyspie Sumatra. Erupcje zdarzają się tu bardzo często, często pozostawiając tysiące ludzi bez schronienia i środków do życia. Indonezja wchodzi w skład Pacyficznego Pierścienia Ognia, charakteryzującego się wysoką aktywnością wulkaniczną i tektoniczną. Kraj, leżący na archipelagu 17 tys. wysp i wysepek, usytuowany jest na styku trzech płyt tektonicznych – indopacyficznej, australijskiej i euroazajtyckiej; jest szczególnie narażony na silne trzęsienia ziemi. Jest tam ponad 100 wulkanów. Mount Sinabung był nieaktywny przez wieki, zanim wybuchł ponownie w 2010 roku. Od tego czasu pozostaje aktywny.

Ilha da Queimada Grande (Wyspa Węża), Brazylia

Na samą myśl możecie mieć ciarki! Tu na m² przypada nawet od 1 do 5 gadów. Jeśli lubicie i fascynują was te stworzenia, to śmiało. Około 150 km od centrum Sao Paulo w Brazylii znajduje się urokliwa wyspa. Jednak chętnych do jej zwiedzania brakuje. Jest domem dla żararaki wyspowej, endemicznego gatunku nadrzewnych węży. Są to stworzenia śmiertelnie jadowite dla człowieka, a przy tym niezwykle licznie zamieszkujące wyspę. Tu dosłownie śmierć czai się na każdym kroku. Ze względu na wielkie niebezpieczeństwo dla odwiedzających wyspa objęta została zakazem wstępu i jest strzeżona przez brazylijskie wojsko. Można tu przebywać jedynie za specjalnym pozwoleniem.

Park Narodowy Madidi, Boliwia

Na pierwszy rzut oka to miejsce wygląda bardzo malowniczo, ale w rzeczywistości jest bardzo niebezpieczne. Park zamieszkuje rekordowa liczba gatunków zwierząt i roślin, w tym trujących i agresywnych. Jeśli kochacie dziką naturę i nie zniechęcają was trudne podróże, to Park Narodowy Madidi będzie stał przed wami otworem. To jak wielki ogród zoologiczny, ale taki, w którym wszystkie zwierzaki żyją na wolności, a ludzie są tu tylko sporadycznymi gośćmi. Madidi można eksplorować, ale po uiszczeniu opłaty wstępu oraz najlepiej pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. Miejsca noclegowe znajdują się poza obrębem parku.

Dolina Śmierci, Kamczatka, Rosja

Kamczatka ma również swoją Dolinę Śmierci. Znajduje się niedaleko słynnej Doliny Gejzerów, kochanej przez turystów. Od tego miejsca powinno trzymać się z daleka. Naukowcy znaleźli tam setki zwłok zwierząt i ptaków. Wśród nich – niedźwiedzie, zające, rysie, wrony, orły i lisy. Zwierzęta i ptaki są o wiele bardziej wrażliwe niż ludzie, mają rozwinięty węch a mimo wszystko tracą tu życie. Ta Dolina Śmierci przyciąga wielu naukowców, ale wciąż jest niewytłumaczalnym zjawiskiem.

Atol Bikini, Wyspy Marshalla

Ten przepiękny atol znajduje się w archipelagu Wysp Marshalla na Oceanie Spokojnym. Otaczają go turkusowe wody, które od razu kojarzą się z rajskimi wakacjami i kolorową rafą koralową. Jednak nic bardziej mylnego. Bikini może być nawet 10 razy bardziej skażony niż Czarnobyl. Wszystko przez próby jądrowe, jakie miały tu miejsce 60 lat temu. Amerykanie prowadzili tutaj próby jądrowe, a pozostałości po tych eksperymentach zalegają wciąż na dnie oceanu i w jego wodach. Choć podjęto próbę oczyszczenia atolu, podczas której zebrano około 300 000 m³ radioaktywnej gleby, nowe badania wykazują, że wciąż jest to silnie radioaktywny teren.

Jezioro Natron, Tanzania

Legenda głosi, że położone w Tanzanii jezioro Natron przemienia w kamień każdą z istot, która tylko zbliży się do jego tafli…To niesamowite miejsce! To słone jezioro Natron zawdzięcza swoją nazwę rzadkiemu minerałowi, zwanemu inaczej natrytem lub sodą krystaliczną. Soda pochodzi tu z popiołu wyrzuconego przez znajdujące się w pobliżu trzy wulkany. Alkaliczna woda jeziora ma pH nawet do 10,5 i jest tak żrąca, że może wypalić skórę i oczy zwierząt, które nie są do niej przystosowane. Przy brzegu można znaleźć wiele zwierząt przemienionych w kamienne figury. Jezioro nie ma ujścia w żadnej rzece ani morzu, spływa do niego woda gorących źródeł i mniejszych rzek. Jedyne ptaki, które swobodnie korzystają z dobrodziejstw jeziora, to flamingi.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze