Wow! Polak stworzył pasażerskiego drona (film)

Czy ty też oglądając kiedyś bajkę Jetsonowie, wyobrażałeś sobie, że będziemy tak żyć? Sceny z amerykańskiego serialu animowanego, jednego z najbardziej znanych w Polsce produkcji wytwórni Hanna-Barber już mamy na porządku dziennym, zwłaszcza wideo-rozmowy i konsultacje lekarskie. Pandemia w tym mocno pomogła… Tak czy inaczej do listy dochodzi teraz dron pasażerski. Stworzył go Polak, a maszyna nazywa się Jetson ONE. Czy to będzie rewolucja w sferze transportu osobistego?

Firma Jeston, której współzałożycielem i konstruktorem jest Tomasz Patan, stworzyła drona pasażerskiego. Tomasz Patan jest pierwszym Europejczykiem i jedną z pierwszych osób na świecie, które tego dokonały.

Film pokazujący możliwości Jetson ONE zrobił furorę w internecie. Projekt, przy którym pracował Polak, jest pierwszym seryjnie produkowanym w Europie oktokopterem, który pozwala na swobodne przemieszczanie się w powietrzu.

Do kierowania Jetsonem wystarczy zwykłe prawo jazdy. A jak wygląda cena i dostępność maszyny? Obejrzyjcie:

Poprzedni artykuł9 najniebezpieczniejszych miejsc turystycznych na świecie! Lepiej zapnij pasy
Następny artykułJak w tym roku zaplanować urlop, żeby mieć jak najwięcej dni wolnego? To sprytne
blank
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here