6 zachowań innych pasażerów, które irytują podczas lotu. Ostatnie powoduje wręcz obrzydzenie!

Podróżując samolotem, zawsze oczekujemy komfortu i spokoju, aby cała droga minęła w przyjemny sposób. Niestety każdego z nas mogą spotkać sytuacje, które skutecznie to utrudniają. Ich powodem są frustrujące nawyki ze strony innych pasażerów, którzy absolutnie nie myślą o innych, a tylko o sobie. W tekście Przez takie zachowanie można stracić kilkanaście tysięcy złotych. Nie rób tego w samolocie! informowaliśmy o tym, jakie skutki może mieć rozkładanie fotela. Rozpychanie się? Kłótnia o zmianę miejsca siedzącego? Takie sytuacje to tak naprawdę nic w porównaniu z poniższymi przykładami zachowań, które niesamowicie potrafią wyprowadzić z równowagi.

Niezwykle rozmowny pasażer

Podróżni są w stanie płacić za wybranie konkretnego miejsca w samolocie, ale nie zawsze mogą wybrać, kto będzie siedział obok. Jedną z najbardziej irytujących sytuacji podczas lotu jest niezwykle rozmowny pasażer, który nic sobie nie robi z tego, że chcemy odpocząć i dolecieć do miejsca docelowego w ciszy i spokoju. Oczywiście krótka i treściwa rozmowa nie jest niczym złym, ale nie ma takiej potrzeby, aby osoba siedząca obok dzieliła się z nami historią swojego życia. Każdy z obecnych na pokładzie samolotu ma prawo do absolutnego spokoju, dlatego zbyt natarczywy sąsiad na fotelu może drastycznie obniżyć komfort podróży.

Fot. Pixabay.com

Pasażerowie biegnący do wyjścia

Spora liczba pasażerów w dalszym ciągu praktykuje przepychanie się do drzwi wyjściowych w momencie, gdy samolot dopiero co się zatrzymuje. Trudno im jest zrozumieć, że w takich momentach w dalszym ciągu są one zamknięte i nie ma możliwości, aby w ten sposób jak najszybciej opuścić pokład samolotu. Takie osoby nie tylko powodują zbędny tłok i hałas, ale także uniemożliwiają bezproblemowe wyjście na zewnątrz pasażerom, którzy spokojnie czekają na swoją kolej.

Fot. Unsplash.com

Spożywanie wyraziście pachnących potraw

Wśród sytuacji, które na pokładzie samolotu mogą najbardziej irytować, nie sposób nie wymienić spożywania przez osobę siedzącą obok jedzenia, z którego unosi się wyrazisty, niekoniecznie przyjemny zapach. Oczywiście możliwość jedzenia własnych produktów, zwłaszcza w sytuacjach, gdy pasażer niekoniecznie ufa pokładowym posiłkom, jest dozwolone, ale otwieranie kanapek z jajkiem czy cebulą potrafi odebrać przyjemność z lotu wszystkim siedzącym w bezpośrednim sąsiedztwie. Co więcej, u niektórych wyraźne zapachy mogą powodować bóle głowy i migreny, co dodatkowo sprawia, że takie zachowania nie są zalecane na pokładzie.

Fot. Unsplash.com

Głośne jedzenie

Wraz z raczeniem innych pasażerów zapachami ze swojego jedzenia, równie irytującą sytuacją jest głośne spożywanie posiłków. Mlaskanie, siorbanie czy przeżuwanie z otwartymi ustami – nikt nie przepada za takimi dźwiękami, zwłaszcza na pokładzie samolotu. Jeśli zatem osoba planuje zjeść posiłek, siedząc obok innego pasażera, przede wszystkim powinna zapanować nad tym, aby sposobem jedzenia nie obrzydzić podróży swojemu sąsiadowi z siedzenia obok.

Fot. Pixabay.com

Zakłócanie ciszy

Zwłaszcza w przypadku długich lotów, każdy z pasażerów marzy o tym, aby kilka czy kilkanaście godzin na pokładzie samolotu upłynęły we względnej ciszy i spokoju. Jest to możliwe, o ile jednym z pasażerów nie jest osoba, która co chwilę bawi się torebką foliową, odtwarza muzykę w telefonie czy głośno rozmawia się ze swoim towarzyszem podróży. Do przykładów takich sytuacji można również zaliczyć małe dzieci, niekoniecznie zdające sobie sprawę ze skutku, jaki wywołują swoim krzykiem i płaczem, jednak to dorośli, niekoniecznie interesujący się komfortem innych osób pasażerowie sprawiają, że cały lot może tylko i wyłącznie być powodem frustracji i rozdrażnienia.

Fot. Unsplash.com

Zdejmowanie skarpet

Najbardziej irytującymi pasażerami w samolocie są osoby, które zdejmują buty i skarpetki, jakby byli w swoich domach. Mało komu podoba się widok gołych stóp, nie mówiąc już o zakładaniu ich na zagłówek innego pasażera. Takie zachowanie jest nie tylko niegrzeczne, ale również obrzydliwe. W sieci można odnaleźć wiele zdjęć, na których widać irytację pasażerów, spowodowaną opieraniem nóg na okienkach, podłokietnikach czy nawet stolikach.

Podobnych przykładów może być znacznie więcej. W tekście Najgorsi pasażerowie na świecie! Módl się, żeby na nich nie trafić pokazywaliśmy przykłady osób, które idealnie wpisują się w łatkę osób, z którymi mało kto chciałby lecieć samolotem.

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Ostatnio lecąc z Hiszpanii o jedno siedzenie przede mną leciała rodzina z kilkuletnią dziewczynką. Cała drogę na tablecie leciała bajka tak głośno, ze pół samolotu słyszało. Jakby słuchawek nie było…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,940ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze