3 miliardy podróży w jednym czasie – największa ludzka migracja na świecie!

Obecnie podróżowanie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy chęć i niewielka ilość pieniędzy, by wyjechać i zwiedzać świat. Rzecz jasna nie w każdym zakątku Ziemi i nie w każdym czasie jest to stwierdzenie prawdziwe. W przypadku Chin podróżowanie w czasie Chińskiego Nowego Roku to wyzwanie ponad ludzkie siły. W tym samym momencie w podróż ruszają setki milionów ludzi, wykonując ponad 3 miliardy podróży.

W tym roku Chiński Nowy Rok przypada 25 stycznia. Oznacza to, że w tym samym czasie do domów ruszą zarówno pracownicy jak i studenci, dla których rozpoczyna się wtedy przerwa zimowa. Szacuje się, że będzie wtedy miało miejsce aż 3 miliardy podróży. Zdecydowana większość zostanie wykonana samochodami (aż 2 miliardy 43 miliony). Kolejnym popularnym środkiem transportu jest kolej (440 milionów podróży), samoloty (79 milionów) oraz statki (45 milionów). Z racji tego, że noworoczny okres świąteczny trwa w Chinach 40 dni, to dni między 10 stycznia a 18 lutego zapowiadają się w Chinach bardzo intensywnie.

Nic dziwnego, że chińskie władze uruchomiły specjalny program radzenia sobie z olbrzymią migracją ludności. Począwszy od oddania do użytku blisko 10 000 km torów kolejowych dla superszybkich pociągów, po dodanie olbrzymiej ilości dodatkowych przejazdów i wagonów. Dzięki temu dla sporej części podróżnych powinno wystarczyć biletów. Stan gotowości trwa również na lotniskach, które szykują się na przyjęcie natłoku pasażerów. Wprowadzono systemy umożliwiające szybszą weryfikację tożsamości, w tym skanery twarzy oraz nowoczesne rozwiązania umożliwiające loty w najbardziej nawet niesprzyjających warunkach. Na bramkach na autostradach również zaimplementowano nowe oprogramowanie pozwalające bezobsługowo pobierać opłaty za przejazd. Nie wspominając nawet o 330 000 km nowych dróg, które wybudowano w 2019 roku. Chiny przygotowywały się na ten okres przez cały poprzedni rok.

Wszystko to, by uniknąć sytuacji z poprzednich lat, kiedy to ludzie utknęli w korkach trwających kilka lub kilkanaście dni. Chiński Nowy Rok zawsze stanowi nie lada wyzwanie dla służb drogowych jak i osób odpowiedzialnych za transport. Zobaczcie jak wygląda największa na świecie migracja ludzi.

It's the "high wait". Drone footage shows a 10km-long line of cars returning to Beijing after the Chinese New Year holiday.

Opublikowany przez Trending in China Czwartek, 26 lutego 2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here