Zmiany dla podróżujących do USA. Sprawdź czy nie pokrzyżuje ci planów

Władze USA wprowadziły dla podróżnych z zagranicy wymóg okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przeprowadzonego dzień przed odlotem. Wcześniej wystarczyło wykonać go do 72 godzin przed wejściem na pokład samolotu.

Zmiany już weszły w życie i mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania wariantu koronawirusa Omikron. Dziennikarze New York Times twierdzą, że skomplikuje to świąteczne plany Amerykanów, którzy mieszkają poza Stanami Zjednoczonymi oraz obcokrajowców mających nadzieję na podróż do USA w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Dziennikarze tłumaczą:

Podróżni od Londynu po Tajpej rozważają scenariusze, które mogą się pojawić podczas podróży. Na przykład co się stanie, jeśli lot zostanie odwołany lub jeśli w drodze okaże się, że ktoś będzie miał pozytywny wynik testu.

Eksperci ds. zdrowia wzywają do zachowania ostrożności, ponieważ nadal niewiele wiadomo o wariancie Omikron.

Dr Rochelle Walensky, szefowa amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC):

To, czego jeszcze nie wiemy, to w jakim tempie (Omikron) jest przenoszony, jak skuteczne okażą się nasze szczepionki i czy wirus doprowadzi do poważniejszej choroby.

Zaostrzenie przepisów sanitarnych zbiegło się z okresem, w którym Amerykanie dużo podróżują; najwięcej podróży od lutego 2020 roku odbyli w niedzielę po Święcie Dziękczynienia.

źródło: PAP

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,641ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze