Złe wieści. MSZ apeluje o unikanie podróży

Biuro Rzecznika Prasowego MSZ podało, że MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji.

W komunikacie przesłanym do PAP czytamy:

Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie, spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań, wywołanych wirusem SARS-CoV-2, MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Jak podkreślono w komunikacie, „podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych”.

Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw można znaleźć na stronie internetowej resortu w zakładce „Informacje dla podróżujących”.

MSZ zachęca także do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

źródło: PAP

11 KOMENTARZE
 1. A gdzie mam jeździć czy latać jest wirus i siedz na 4 literach

 2. A sami kmioty podrurzuja

 3. Czy wy już przestaniecie odradzać nakazywał obwieszczac? W samolotach są zachowane wszystkie sanitaria a wirus w Polsce jest taki sam jak w Wielkiej Brytanii. W Polsce w sklepie czy w pociągu też można go złapać. Czy wy uważacie ludzi za bydło, które nie wie co należy robić? Wystarczy obwieścić jak należy się zachować i budować w ludziach nadzieję . Jeśli wszyscy nie tylko w Pl się zmobilizujmy damy radę i żyć koło tego wirusa.

 4. Avatar Szczepionka na covid

  Covid srovid. W zeszłym roku na grypę zachorowało 4mln osób w Polsce, nikt wtedy kraju nie zamykał. Śmiertelność ludzi w PL nie wzrosła, jest na tym samym poziomie od lat. Pod koniec zeszłego roku w szkole zachorowało 700 dzieciaków z 1200 i nikt szkoły nie zamknął.

  Żaden Lidl, żaden urząd, żadna Biedronka nie została zamknięta.

  Plus – ludzie zaczęli myć ręce.

  To jest bujda, niech ktoś to w końcu zakończy, zanim zgonie na prawdę dużo ludzi z powodu popełnianych samobójstw itp.

 5. A do kościoła chodzić nawet się zaleca…przecież tych co chodzą Bóg ochroni, a tych co nie skaże na wieczne potępinie

 6. Do wszystkich niedowiarków!
  Corona jest!
  Tylko część ludzi przechodzi ja bezobjawowo,inni lekko a jeszcze inni bardzo chorzy lub umierają.
  Chcecie aby wasze matki,ojcowie czy dziadkowi odeszli,to nie przestrzegajcie zasad. Pomyślnie również o pracujących w służbie zdrowia.Beda w stanie Ci pomóc jak będziesz jej potrzebował?

 7. To jest bujda i sciema. A sezon przeziebien dopiero sie zaczyna przeciez. Do czego to ma doprowadzic? Wirusy byly ,sa i beda.. jak chca tego ujarzmic i po co skoro jest niegrozny. Pisza ze Who poinformowalo o 38 miliinach zakazen(jak wiemy to tylko pozytywne wyniki tych oszukanczych testow bo 90-95 procent tych niby zakazonych jest zdrowych i nic im nie dolega nawet. Choruje jakas garstka- przeciez co roku sa i fekcje drog oddechowych i to nic nowego. 38 milionow to mniej niz liczy ludnosc np Polski a na swiecie jest ponad 7 miliardow ludzi. O jakim smiertelnym wirusie ktory grozi swiatu jest tu mowa???? Jak to mozliwe zeby wszystko zamykano takiego powodu??? Z cala pewnoscia niw chodzi tu o wzgledy zdrowotne. To robieniw ludzi w bamona i to w sposob – trzeba przyznac- dosyc jawny.. niestety to wina ludzi ze w to wierza oraz wykonuja..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here