Zatrzęsła się ziemia w Chorwacji, są zniszczenia w stolicy

Dzisiaj rano miało miejsce trzęsienie ziemi w północnej Chorwacji. Jego siłę określa się na 5,3, a epicentrum znajdowało się 7 km od Zagrzebia. Na szczęście nikt nie zginął, ale miasto odnotowało spore zniszczenia.

Trzęsienie ziemi nastąpiło o 6:23 rano w niedzielę. Spowodowało wybuch krótkotrwałej paniki i chwilowy zanik dostaw prądu. Doszło do lokalnych pożarów, a na ulicach zalega obecnie gruz i rozbite szkło. Obsunęły się dachy, spod gruzów wyciągnięto 15-latka, który w stanie ciężkim trafił do szpitala. 

Po głównym trzęsieniu ziemi doszło jeszcze do dwóch wstrząsów wtórnych. Cały Półwysep Bałkański jest obszarem, gdzie stosunkowo często występują trzęsienia ziemi. W 2019 roku zatrzęsła się ziemia w Albanii – wtedy zginęło kilkadziesiąt osób.

Dzisiejsze wstrząsy były bardzo blisko słoweńskiej elektrowni atomowej Krško. Na szczęście nie odniosła żadnych uszkodzeń, choć w pobliskich miejscowościach doszło uszkodzeń kilku dachów.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też