Zainteresowany podróżą do Tajlandii? Musisz to wiedzieć przed wylotem

Od poniedziałku do Tajlandii będą mogli wjechać turyści z 46 państw bez konieczności odbywania kwarantanny, o ile będą w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19 i spełnią szereg wymogów, których listę przedstawiły władze.

Jeśli chcesz polecieć do Tajlandii, to na 21 dni przed wyjazdem musisz potwierdzić, że przebywasz na terytorium jednego z 46 państw uznanych przez rząd w Bangkoku za bezpieczne. W momencie przekraczania granicy – mimo pełnego zaszczepienia – jesteś zobowiązany do okazania negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa, wykonanego najwcześniej na 72 godz. przed podróżą.

Z kolei po przyjeździe musisz wykonać kolejny test PCR i spędzić jedną noc w specjalnym hotelu, gdzie poczekasz na wynik. Jeśli okaże się, że jest negatywny, możesz swobodnie przemieszczać się po kraju.

Jeśli jesteś zaszczepiony, musisz też posiadać ubezpieczenie zdrowotne obejmujące możliwość zachorowania na Covid-19 na miejscu oraz zainstalować na telefonie specjalną aplikację. Jeśli jednak nie jesteś zaszczepiony, musisz odbyć 10-dniową kwarantannę po przylocie.

Dzieci do 11. roku życia nie muszą być zaszczepione przeciw Covid-19, o ile wymóg ten spełniają ich rodzice.

Od 1 listopada zacznie obowiązywać nowy system Thailand Pass, za pomocą którego turyści będą się rejestrowali przed przyjazdem. Zastąpi dotychczasowy Certificate of Entry i ma być prostszy w obsłudze.

źródło: PAP

Poprzedni artykuł5-letni zakaz wjazdu do kraju i inne kary dla podróżnych za załamanie 4 zasad
Następny artykułCity break – co i jak?
blank
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here