Zaczyna się szczepienie! Ten kraj otwiera nowy rozdział w walce z pandemią Covid-19.

W końcu docierają do nas optymistyczne wieści. Wydaje się, że następuje przełom w wielomiesięcznej walce z pandemią.

We wtorek, 8 grudnia Wielka Brytania, jako pierwszy kraj na świecie, rozpoczyna masowe szczepienie swoich obywateli. Będzie to największy w historii tego państwa krajowy program szczepień. Na początek szczepionka podana zostanie seniorom, pracownikom służby zdrowia oraz pracownikom socjalnym, którzy opiekują się starszymi osobami.

Szczepionki, które opracowane zostały przez amerykańskiego producenta leków Pfizer i niemiecką firmę BioNTech, dotarły w niedzielę 6 grudnia do szpitali w całej Wielkiej Brytanii. Warunki przechowywania są szczególne: w zamrażarkach musi panować temperatura -70 st. C. W badaniach wykazano, że szczepionka ma 95% skuteczność.


Planowanych jest podanie około 800 000 dawek szczepionki. Brytyjski sekretarz zdrowia nazwał podobno wtorek, 8 grudnia 2020 roku, „V-Day”, próbując nawiązać do najważniejszych godzin w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej.

Rządy i agencje zdrowia na całym świecie będą teraz z niepokojem monitorować brytyjski program szczepień wirusowych, aby odnotować jego sukcesy i porażki oraz odpowiednio dostosować własne plany.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here