Z tego włoskiego lotniska będziesz mógł polecieć w kosmos! Chętny?

Jeśli kiedykolwiek marzyła Ci się wycieczka w kosmos, teraz jest to w zasięgu ręki! Pod warunkiem, że masz wolne 250 000 dolarów. Z lotniska w Apulii we Włoszech będziesz mógł właśnie polecieć w kosmos. Niesamowite? To pierwsze lotnisko we Włoszech, które będzie obsługiwało loty orbitalne. Wyboru tego lotniska dokonało włoskie Ministerstwo Infrastruktury i Transportu.

Baza dla lotów orbitalnych zostanie otwarta do 2020 roku w obszarze Taranto. Konkretnie portem kosmicznym stanie się lotnisko Grottaglie. Loty na wysokość około 100 km będzie obsługiwała amerykańska firma Virgin Galactic. Jej właścicielem jest miliarder Richard Branson, który chce rozwinąć biznes światowej turystyki kosmicznej. To wielka szansa na rozwój całego, włoskiego regionu, który leży w biedniejszej części Włoch.

Ruszy światowa turystyka kosmiczna

Jak informuje włoski magazyn tpi.it przy wyborze najlepszej lokalizacji na bazę lotów kosmicznych brano pod uwagę wiele kryteriów. Jednak bezapelacyjnie lotnisko Grottaglie spełniło je wszystkie, wyróżniając się nawet rozwiniętym zapleczem badawczym w dziedzinie kosmosu i aeronautyki, a także wysokim poziomem przemysłu związanego z tą dziedziną. Jest świetnym punktem również pod względem logistycznym.

Teraz potrzebne jest ustanowienie prawa regulującego przestrzeń powietrzną poza zwykłym udziałem w regularnych lotach. Federalna Administracja Lotnictwa będzie szukała inspiracji w zasadach obowiązujących w USA.

Virgic Galactic podpisała pierwsze umowy na budowę portu kosmicznego z firmą Altec już półtora roku temu.

Lot w kosmos nie będzie się odbywał z ziemi

Statek kosmiczny Virgin Galactic różni się od innych. Nie będzie on startował z ziemi, ale będzie uruchamiany bezpośrednio na dużej wysokości przez większy samolot o nazwie White Knight Two, do którego będzie podłączony kadłubem.

Testowy lot, gdzie White Knight Two wystartował ze SpaceShipTwo VSS Unity (kosmicznym samolotem wielokrotnego użytku przeznaczonym do przewozu 2 pilotów i 6 pasażerów w przestrzeni podorbitalnej) zakończył się sukcesem. Połączone statki osiągnęły wysokość ponad 14 tysięcy metrów.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
27,055ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze