Z nimi możesz podróżować teraz spokojnie! To najbezpieczniejsze linie lotnicze w czasach pandemii

Wybrano najbezpieczniejsze linie lotnicze świata w czasach pandemii. Najlepszym przewoźnikiem, z którym możemy czuć się spokojnie został Emirates. Dubajskie linii osiągnęły najwyższą notę w Safe Travel Barometer.

Jak informuje rp.pl, badania Safe Travel Barometer monitorują i porównują działania przedsiębiorstw turystycznych w czasie pandemii. Jakie kryteria były brane pod uwagę? Między innymi to, jak często dezynfekowany jest samolot oraz czy przewoźnik wymaga od pasażerów wypełnienia deklaracji zdrowia, mierzy im temperaturę i daje maseczki. Linie Emirates otrzymały najwyższą notę 4,4 na 5,0. Ocenianych było łącznie 230 linii lotniczych. Dubajski przewoźnik zapewnia pasażerom bezpłatne zestawy higieniczne oraz ochronę przy stanowiskach odprawy biletowo-paszportowej. Gwarantuje też darmowe ubezpieczenie od koronawirusa – jeśli zakażenie zostanie zdiagnozowane podczas podróży, poza miejscem zamieszkania, polisa pokrywa koszty leczenia do 150 tysięcy euro i koszty kwarantanny w wysokości 100 euro dziennie przez 14 dni.

Zapewnia również środki ochrony osobistej personelowi pokładowemu i pracownikom lotniska, ma elastyczne zasady rezerwacji i podczas lotu co 45 minut dezynfekuje toalety.

2. miejsce w zestawieniu zajęły linie Etihad Airways (z wynikiem 4,3) oraz 3. Qatar Airways (ze wskaźnikiem 4,2).

Jeśli chodzi o Europę najbezpieczniejszymi liniami okazały się Lufthansa, Air France i Iberia – wszystkie z notą 4,1 na 5,0.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

15 KOMENTARZE

  1. Emirates to są najlepsze linie lototnicze którymi latałem wielokrotnie ! Powinniśmy się od nich uczyć wszystkiego ! Przykro mi to pisać ale nasz Lot to porażka.

  2. Dokładnie tak jedna z lepszych Lini lotniczych. I co z tego że muzułmańskie? Nic nie mam do LOT-u ale w porównaniu do Qataru czy Emirates jest różnica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,678ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze