Jeśli dużo latasz, to pewnie z ciekawością sprawdzasz rankingi najlepszych linii lotniczych, w tym również tych, które uważane są za najbezpieczniejsze. Mamy dla Ciebie najnowsze zestawienie stworzone przez serwis AirlineRatings.com.

W analizie brano pod uwagę dotychczasowe incydenty związane z bezpieczeństwem lotów, wykonane audyty, inwestycje przeznaczone na zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa pasażerów i wiele innych. W ogólnym zestawieniu na pierwszym miejscu uplasował się narodowy przewoźnik Australii – Qantas Airways. My jednak zajmiemy się dziś tanimi liniami. Poznaj najbezpieczniejszych, tanich przewoźników świata (lista jest stworzona alfabetycznie):

Poprzedni

10. Wizz Air

Alfabetyczną 10-tkę najbezpieczniejszych tanich przewoźników otwiera Wizz Air. To węgierska tania linia lotnicza obsługująca Europę i Bliski Wschód. Wizz Air powstał w czerwcu 2003 roku, a pierwszy lot z Polski odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic. Linia korzysta głównie z mniejszych i tańszych lotnisk, dzięki czemu może konkurować cenami z innymi przewoźnikami.

Fot. SvedOliver – Shutterstock
Poprzedni
2 KOMENTARZE
  1. Cathy Pacyfic air line the best

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here