Wszyscy byli w szoku! Turystka chciała ratować psa – wskoczyła do gorącego źródła

Amerykański Park Narodowy Yellowstone to miejsce znane chyba każdemu podróżnikowi na całym świecie. Corocznie wiele osób odwiedza ten najstarszy na świecie park, który powstał w 1872 r (zobacz też: Najbardziej odlotowe parki narodowe na świecie). Gorące źródła, gejzery, wodospady i wulkany błotne to wystarczające argumenty, by odwiedzić to niezwykłe miejsce. Jednak jak pokazał przykład młodej turystki trzeba być zawsze ostrożnym. Kobieta jest w śpiączce.

Do tragedii doszło przy gorących źródłach. Młoda, 20-letnia kobieta przyjechała do parku z tatą i psem. Po zaparkowaniu samochodu doszło do tragedii. Pies wyskoczył z auta i pobiegł prosto do gorącego źródła. Zaraz za nim, na ratunek ruszyła jego właścicielka! Chociaż ojciec kobiety szybko ją wyciągnął, to jednak uległa wielu poparzeniom. Psa nie udało się uratować.

Gorące źródło Maiden’s Grave Spring ma temperaturę 200 st. F., czyli ok. 93 st. C. Jak informuje turystyka.wp.pl, kobieta ma oparzenia na 91 proc. powierzchni swojego ciała i jest to około 50/50 oparzeń trzeciego stopnia i oparzeń drugiego stopnia.


Agencja NPS przywołuje turystów do zachowania szczególnej ostrożności wokół źródeł termalnych w parku. Grunt w obszarach hydrotermalnych jest cienki, a tuż pod powierzchnią znajduje się wrząca woda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here