Wreszcie będzie Wi-Fi w Pendolino!

Długo wyczekiwana możliwość korzystania z Wi-Fi podczas jazdy Pendolino stanie się wkrótce rzeczywistością. Pierwsze pociągi z dostępem do internetu pojawią się jeszcze w tym roku.

Wczoraj, 28 sierpnia, PKP Intercity SA podpisało umowę na instalację odpowiednich urządzeń w pociągach Pendolino. Dostawcą będzie firma Alstrom. Choć szybkie pociągi pojawiły się na polskich torach już 4 lata temu, nie miały w ofercie dostępu do internetu. Była to jedna z bolączek dla pasażerów, którzy musieli korzystać z dostępu do sieci przez swoje telefony komórkowe. Niestety, na niektórych trasach było to wręcz niewykonalne, ze względu na słaby zasięg sieci komórkowych.

O dostępie do internetu w Pendolino mówiło się już od ponad roku, jednak wtedy producent pociągów, czyli firma Alstrom, nie doszła do porozumienia z PKP Intercity. Montaż routerów bez zgody producenta wiązałby się z utratą 5-letniej gwarancji wystawionej na pociągi. Zgodnie z obecną umową PKP Intercity wyda na montaż sieci Wi-Fi w Pendolino oraz jej utrzymanie 31,7 mln zł w ciągu pięciu lat.

Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury, powiedział:

Sektor kolejowy diametralnie się zmienia w ostatnich latach. Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna. Dążymy do tego celu dzięki kompleksowym inwestycjom realizowanym zarówno w zakresie infrastruktury kolejowej, jak i taboru. Wszystko po to, aby w perspektywie roku 2023 posiadać w Polsce w pełni zmodernizowaną i nowoczesną kolej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here