WOW! Myślisz o przeprowadzce? Tu sprzedają domy za 1 franka czyli 4,35 zł!

Już na pewno widziałeś ogłoszenia sprzedaży domów za 1 Euro we Włoszech czy Hiszpanii. Teraz podobne ogłoszenia pojawiły się w Szwajcarii. Władze wioski Gambarogno chcą sprzedawać nieruchomości za jednego franka.

Coraz mniej osób zamieszkuje ten teren, dlatego władze postanowiły przedsięwziąć kroki w kierunku ratowania obszaru przed wyludnieniem. Nikt się nie spodziewał tak dużego zainteresowania. Malownicza wioska Gambarogno leży w południowej Szwajcarii, nad brzegiem jeziora Maggiore w regionie Ticino, który słynie z przepięknych promenad nad jeziorem, kamiennych wiosek z kasztanowcami, kameliami i magnoliami, a znajduje się na granicy Szwajcarii i Włoch.

Kampania Kup rustico za symbolicznego franka osiąga sukces. Rustico to stajnia przekształcona w mały dom wakacyjny. Najczęściej znajduje się on na zboczu wzgórza z widokiem na piękne jezioro. Trzeba jednak mieć na uwadze, że domki są w bardzo złym stanie i trzeb mieć oprócz tego jednego franka sporą sumę, żeby nadać im dawny blask. Plany renowacji muszą zostać zatwierdzone przez lokalną radę.

Nieruchomości za 1 franka mogą nabyć zarówno osoby fizyczne jak i fundacje. Pierwszeństwo mają osoby, które zobowiążą się do nauki włoskiego.

Gianluigi Della Santa, burmistrz mówił:

Nie mam nic przeciwko niemieckojęzycznym przyjezdnym Szwajcarom, którzy kupią rustico. Jednak nie podoba mi się, że chcą się tutaj przeprowadzić ludzie, którzy nie chcą się integrować z innymi i nie mówią ani słowa po włosku. Każdy, kto kupuje rustico, musi być zainteresowany historią tego miejsca. To nie jest oferta dla ludzi, którzy chcą mieć domek letniskowy nad jeziorem!

źródło: Dobre Wiadomości

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze