Włochy łagodzą restrykcje! Już 17 regionów dostępnych dla turystów, w tym lubiana przez Polaków wyspa

Nareszcie dobre wiadomości dla wszystkich miłośników Włoch! Już 17 włoskich regionów znalazło się w żółtej strefie. Oznacza to znaczne złagodzenie restrykcji i możliwość podróży w celach turystycznych. Dzisiaj do strefy żółtej dołączyła także lubiana przez Polaków Sardynia.

W strefie żółtej otwarto dla zwiedzających muzea i zabytki. Wszystkie restauracje, puby, bary, lodziarnie i cukiernie mogą być otwarte. Turystów ucieszy fakt, że możliwa jest także obsługa przy stolikach (co prawda tylko do od 5:00 do 18:00). Otwarto również parki i ogrody miejskie.

Niestety w całych Włoszech od 22:00 do 5:00 obowiązuje godzina policyjna. W tym czasie można wyjść z domu czy hotelu tylko z powodu wyższej konieczności oraz w celu powrotu do domu.


Gdzie jeszcze obowiązują obostrzenia? Jakie są zasady wjazdu do Włoch?

W pomarańczowej strefie znajdują się wciąż Umbria, Apulia i Sycylia. Nie jest możliwy wjazd turystyczny do tych regionów.

Wszystkie osoby przylatujące do Włoch z Polski:

  • muszą wypełnić specjalne oświadczenie (autodichiarazione)
  • mają obowiązek przedłożenia zaświadczenia z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, przeprowadzonego najwcześniej na 48 godzin przed przylotem do Włoch. Akceptowane są testy wymazowe: molekularne (PCR) i antygenowe, które można wykonać na lotniskach w Polsce przed odlotem – w przypadku braku takiego testu należy poddać się 14-dniowej kwarantannie
  • muszą zgłosić swój przyjazd do lokalnej przychodni.

Na terenie całego kraju obowiązuje też nakaz noszenia maseczek (zarówno w przestrzeniach zamkniętych, w transporcie publicznym jak i na świeżym powietrzu). Nie działają też parki tematyczne i parki rozrywki.

Kiedy zostaną otwarte stoki narciarskie we Włoszech?

Według doniesień prasy komitet techniczno-naukowy, który doradza rządowi Włoch, wyraził zgodę na otwarcie stoków już niedługo bo 15 lutego. Według planów rząd pozwoli na otwarcie całej infrastruktury dla narciarzy, ale tylko w regionach żółtych. Większość regionów, które słyną z ośrodków sportów zimowych leży już w żółtej strefie. Należą do nich Lombardia, Piemont, Dolina Aosty i Wenecja Euganejska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here