Wizz Air uruchomi nową linię lotniczą! Będzie można lecieć na Bliski Wschód, a nawet do Indii i Afryki!

To dopiero wiadomość! Wizz Air uruchomi nową oddzielną linię lotniczą, pierwszą z siedzibą poza Europą. Ale to nie koniec dobrych wieści! Dzięki nowej bazie w Abu Zabi będziemy mogli polecieć nie tylko na Bliski Wschód, ale także do Indii i Afryki (w dłuższej perspektywie).

Nowa linia i ambitne plany

Nowa linia lotnicza ma nosić nazwę Wizz Air Abu Dhabi. W stolicy ZEA zbazowane zostaną wyłącznie Airbusy A321neo, docelowo najprawdopodobniej nawet 50 sztuk. W planach rozwoju nowej linii założenia są bardzo ambitne – do 2030 roku nowa linia lotnicza miałaby obsługiwać 20 milionów pasażerów rocznie.

Jest jednak jedno ale. Przedsięwzięcie nie jest całkowicie zatwierdzone. Zakłada się, że Wizz Air Abu Dhabi powstanie w ramach wspólnego przedsięwzięcia Wizz Air i Abu Dhabi Development Holding Company PJSC (ADDH), a działalność ma rozpocząć się w drugiej połowie 2020 r. Linia lotnicza skoncentruje się na ustanowieniu tras na rynki, na których Wizz Air prowadzi działalność o dużym wzroście, a mianowicie Europa Środkowa i Wschodnia oraz Europa Zachodnia, a także subkontynent indyjski, Bliski Wschód i Afryka.

Abu Zabi, fot. Shutterstock

Utworzenie i uruchomienie nowej linii lotniczej jest uzależnione między innymi od porozumienia i wejścia w życie ostatecznej dokumentacji z ADDH, otrzymania wszystkich niezbędnych wewnętrznych i zewnętrznych zezwoleń i zgód oraz spełnienia przez nową linię lotniczą wszystkich wymogów regulacyjnych nałożonych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego ZEA w celu uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC).

József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air Holdings, powiedział: 

Jesteśmy dumni, że nasza pierwsza linia lotnicza, która powstanie poza Europą, znajduje się w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Głęboko zakorzeniona wiedza ADDH na temat lokalnych potrzeb, wsparcia i nawigacji na nowym rynku dla Wizz jest nieoceniona i przyczyni się do pomyślnego rozwoju tej niskokosztowej linii lotniczej. Wizz Air Abu Dhabi będzie stopniową ścieżką rozwoju Wizz Air, opartą na naszym udanym modelu biznesowym opartym, zapewniającym dostępne podróże coraz większej liczbie klientów. Uważamy, że nowa linia lotnicza może być znaczącym graczem w regionie. Chciałbym wyrazić moją największą wdzięczność dla H.E. Szejka Mohammeda Bin Hamad Bin Tahnoon Al Nahyan i Pana Mohammada Al Suwaidi za ich poświęcenie i wsparcie, bez których to wyjątkowe partnerstwo nie zostałoby zrealizowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here