Wizz Air apeluje, żeby wszyscy pasażerowie tego lotu z Polski zgłosili się do stacji sanepidu

Jeden z pasażerów sobotniego lotu linii Wizz Air z Poznania do Eindhoven był zakażony SARS-CoV-2. Przewoźnik poinformował o tym pozostałych podróżnych.

Wszyscy pasażerowie muszą się przebadać

Rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica Błażej Patryn potwierdził w piątek PAP, że linie lotnicze powiadomiły o zakażeniu jednego z pasażerów pozostałe osoby, które leciały 1 sierpnia z Poznania do Eindhoven. Przyznał, że o sprawie dowiedział się w piątek od jednej z pasażerek lotu, która otrzymała wiadomość od linii lotniczej.

Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica powiedział:

Zgłosiła się do nas z pytaniem, co ma teraz zrobić, bo jutro ma powrotny lot z Holandii.

Wizz Air wyraźnie wskazał na to, że wszyscy pasażerowie tego lotu muszą zgłosić się do stacji sanepidu albo do placówek zdrowotnych.

Dodał, że w jego ocenie na pokładzie samolotu mogło podróżować około 100 osób.

Kierownik Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska przekazała PAP, że linie lotnicze poinformowały pasażerów, a ci zgłaszają się do inspekcji sanitarnej w swoich miejscowościach. Powiedziała:

Na terenie powiatu poznańskiego mamy dwie osoby z tego lotu, objęte kwarantanną.

Przyznała, że poznański sanepid nie otrzymał informacji, ilu pasażerów leciało samolotem.

źródło: PAP

9 KOMENTARZE
  1. Wizzair wyslal do mnie te sama wiadomosc (lecialam 13 lipca). Sanepid ma w d.. Takie sytuacje. Inna sprawa, ze dodzwonienie graniczy z cudem (3 dni wydzwanialam), by diwiedziec sie: eee nic pani nie jest

  2. Ale zaraz wszyscy mieli madki wiec o co chodzi skoro maski chronia to jak mogli sie inni zarazic

  3. Ale zaraz wszyscy mieli maski wiec o co chodzi skoro maski chronia to jak mogli sie inni zarazic

  4. Nie musieli się zarazić ale powinni sprawdzić A może tez byli chorzy bezobjawowo kazdy kto chceleciec powinien wcześniej zrobic badanie na covid-19 I niebedzie problemu

  5. Nie zarazili się bo nie ma czym.

  6. To ja się pytam po co ludzie wypełniają karty lokalizacyjne na pokladzie gdy przylatują do Polski skoro teraz trzeba ich szukac :/ sanepid powinien mieć dane ludzi którzy przylecieli tym rejsem bo załoga zbiera formularze i następnie trafiają one przez osoby z lotniska do sanepidu. Więc w czym problem….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here