Wietnam i Tajlandia zniosły już większość restrykcji. Do szeregu dołącza kolejny azjatycki kraj

Władze Indonezji, najciężej doświadczonego państwa regionu, planują od czerwca zacząć proces zdejmowania restrykcji mimo braku oznak słabnięcia epidemii koronawirusa. Tymczasem życie niemal powróciło do normalności w Wietnamie i Tajlandii.

Indonezja chce wrócić do normy

W ciągu ostatniej doby w Indonezji wykryto 336 przypadków zakażeń koronawirusem i 13 zgonów osób zakażonych, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 941, najwięcej wśród państw Azji Południowo-Wschodniej. Koronawirusa zdiagnozowano dotąd u 13,1 tys. pacjentów

Choć liczba nowych rejestrowanych przypadków od miesiąca utrzymuje się na podobnym poziomie 300-400 zachorowań, w piątek władze czwartego najludniejszego kraju świata poinformowały o planach odmrożenia gospodarki od 1 czerwca. Plany te uzależnione są jednak od sytuacji epidemiologicznej.

Już w piątek w kraju zniesiono część obostrzeń dotyczących podróży międzynarodowej. Granice zostaną otwarte dla osób zatrudnionych w służbie zdrowia i siłach bezpieczeństwa. Do swoich krajów będą mogli powrócić też cudzoziemcy pracujący w Indonezji.

Tymczasem na Filipinach w piątek odnotowano najniższą od dwóch tygodni liczbę nowych zakażeń – 120. Zmarło 11 osób, przez co liczba ofiar śmiertelnych wirusa wzrosła do 696.

Z pandemią Covid-19 wciąż zmaga się Singapur, gdzie wykryto dotąd najwięcej zakażeń w całym regionie – 21 707. W piątek przybyło 768 zakażonych, głównie pracowników tymczasowych zamieszkujących zatłoczone hotele robotnicze. Mimo dużej liczby infekcji wciąż niska jest liczba zgonów – 20.

Życie powróciło już do relatywnej normalności w Wietnamie i Tajlandii, gdzie zniesiono niemal wszystkie restrykcje. W czwartek w Wietnamie, po prawie dwóch tygodniach bez infekcji, wykryto 17 nowych przypadków koronawirusa (łącznie 288) – wszystkie to przypadki “zaimportowane”. W piątek nie stwierdzono ani jednej nowej infekcji. Władze kraju planują od czerwca wznowić loty międzynarodowe.

W Tajlandii wirusa wykryto u 8 nowych osób.

źródło: PAP

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też