Wielki przemyt na lotnisku Chopina! Dwie kobiety zatrzymane

Dwie kobiety (obywatelkę Holandii i Wielkiej Brytanii) zatrzymano na lotnisku Chopina. Do Warszawy przyleciały z Johannesburga. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził fakt, że nie potrafiły wyjaśnić celu pobytu w RPA i wyboru powrotnej trasy do Holandii i Wielkiej Brytanii przez Warszawę.

Kontrola walizek zaskoczyła funkcjonariuszy

Podejrzenia spowodowały kontrolę walizek podróżujących kobiet. Funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie byli zaskoczeni. Okazało się, że znajdują się w nich narkotyki o wartości mniej więcej 1,7 mln złotych! Ponad 8,5 kg heroiny!
Jak informuje portal dlapilota.pl, Izba Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego podała:

Po otwarciu bagaży pełnych ubrań, uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna grubość spodu walizek. Pomiędzy ich ściankami w podwójnym dnie ukryte były po dwie paczki oklejone folią i taśmą, zawierające granulat koloru beżowego. Badania potwierdziły, że w obu walizkach była heroina. Holenderka próbowała przemycić w podwójnym dnie walizki ponad 5 kg heroiny, a obywatelka Wielkiej Brytanii miała w walizce ukryte blisko 3,5 kg narkotyków.

Kobiety zostały zatrzymane i przesłuchane w prokuraturze, następnie tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy. Postępowanie w sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here