Wielka Brytania zniesie kwarantannę dla wybranych krajów! Sprawdź od kiedy

Wielka Brytania od 6 lipca rezygnuje z 14-dniowej obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z krajów, w których jest mniejsze ryzyko związane z epidemią koronawirusa – poinformowałł w piątek późnym wieczorem brytyjski rząd.

Równocześnie w stosunku do niektórych krajów i regionów zostaną złagodzone rządowe zalecenia dla Brytyjczyków dotyczące podróży zagranicznych. Obecnie obowiązującym zaleceniem jest powstrzymywanie się od wszelkich podróży zagranicznych, o ile nie są niezbędne.

Rządowi eksperci podzielą kraje na trzy kategorie: zielone, bursztynowe i czerwone. Podział będzie opierał się na takich kryteriach jak wielkość występowania Covid-19, dynamika zachorowań i wiarygodność danych. Pasażerowie przybywający z krajów oznaczonych kolorem zielonym i bursztynowym nie będą już musieli poddawać się kwarantannie przez 14 dni po przyjeździe. Zasady dla krajów z kategorii czerwonej nie ulegną zmianie.


Kategorie te zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu, a zmiany zasad mają wejść w życie od 6 lipca. Według BBC, z kwarantanny zwolnieni byliby przyjeżdżający m.in. z Francji, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Belgii, Holandii, Niemiec, Finlandii, Norwegii i Turcji. Nie znajdą się na tej liście Portugalia i Szwecja.

Rzeczniczka rządu oświadczyła:

Nasz nowy system oceny ryzyka pozwoli nam ostrożnie otworzyć wiele bezpiecznych tras podróży na całym świecie. Ale nie zawahamy się przed ponownym uruchomieniem restrykcji, jeśli ponownie pojawi się ryzyko.

Zmiany te mają umożliwić Brytyjczykom wyjazdy za granicę na letnie wakacje.

Od 8 czerwca niemal wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii – zarówno jej obywatele, jak i cudzoziemcy– muszą podać adres, gdzie będą przebywać przez następne 14 dni i poddawać się kwarantannie. Władze są upoważnione do przeprowadzania niezapowiedzianych kontroli i nakładania kary na osoby, które nie przestrzegają tego obowiązku. W Anglii, Walii i Irlandii Północnej wynosi ona 1000 funtów, w Szkocji – 480.

Wraz z wprowadzeniem kwarantanny ogłoszono, że co trzy tygodnie będzie ona poddawana przeglądowi.

10 KOMENTARZE

  1. Mówi się tylko o korytarzach powietrznych. Czy ktoś wie, czy z obowiązku kwarantanny będą zwolnieni ludzie wracajacy autem np z Włoch?

  2. To jest jedna wielka polityka…
    Portugalia o wiele lepiej zniosla pandemie i miala o wiele mniej przypadkow niz Hiszpania a pomimo tego nie ma jej na liscie na teraz…Niezrozumiale…

    • Oczywiscie ze zrozumiale . Liczy sie to jaka jest teraz sytuacja w danym kraju a w Portugali wspolczynnik zachorowalnosci jest wyzszy niz w UK

  3. Kraje zwolnione z kwarantanny tam gdzie było najwięcej zachorowań tylko dlatego aby Brytyjczycy mogli swobodnie jechać na wakacje. Coś tu się dziwnie układa. Do czego więc jest ten cały histeryczny szum w mediach. Ja już znam odpowiedź na to co się dzieje. Wy już niedługo też się dowiecie kto was robi w chu…a.

  4. Portugali nie ma na liscie poniewaz zachorowalnos w tym kraju jest obecnie na wyzszym poziomie niz nawet w Anglii.. wiec raczej zrozumiale

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here