W ciągu 10 dni ten przewoźnik odwoła ponad 200 lotów! Tysiące pasażerów nie poleci na wakacje

Odwołane loty to totalny koszmar pasażerów. Dopiero pisaliśmy o takiej sytuacji na lotnisku w Krakowie, kiedy lot z powodów technicznych został przesunięty na kolejny dzień i jak to rozwścieczyło podróżnych. To wyobraź sobie teraz 240 odwołanych lotów, co daje około 36 000 pasażerów pozostawionych na przysłowiowym lodzie. Nic dziwnego, że taka informacja wzbudziła oburzenie wśród podróżnych. Właśnie easyJet ogłosił, że w ciągu 10 dni musi odwołać właśnie tyle rejsów z lotniska Londyn-Gatwick (aż do 6 czerwca).

Jaki jest powód takich utrudnień? Przewoźnik chce uniknąć gigantycznych kolejek, chaosu i zapewnić sprawną obsługę swoim klientom, a niestety nie widzi innego rozwiązania. Jak informuje Radio Zet, w Wielkiej Brytanii zaczął się właśnie tydzień wolny od szkoły i wiele osób chciało ten czas przeznaczyć na urlop. Niestety przewoźnik poinformował o odwołanych lotach zaledwie dzień lub dwa przed planowanymi rejsami.

W Anglii od kilku tygodni jest wielki problem z chaosem na największych lotniskach. Opóźnienia, odwołane loty, dezinformacja i długie kolejki pasażerów to ostatnio norma. Powodem są braki kadrowe pracowników portów lotniczych.

Tylko w miniony czwartek easyJet anulował ponad 200 rejsów z i do Wielkiej Brytanii z powodu awarii systemu informatycznego.

W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie podróżami lotniczymi, co jak się okazuje generuje nowe problemy. Pasażerowie, których loty zostały odwołane, mają możliwość zmiany rezerwacji lub otrzymania zwrotu pieniędzy, mogą także ubiegać się o odszkodowanie zgodnie z przepisami.

Nie tylko easyJet ma takie problemy. British Airways również odwołuje 120 lotów dziennie z powodu braków kadrowych.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,621ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze