Uważaj! Bez tego LOT nie wpuści Cię na pokład

Zwracamy się z apelem do pasażerów, aby przed zakupem biletu na bieżąco sprawdzali obostrzenia dotyczące koronawirusa obowiązujące w kraju, do którego się udają – powiedział PAP rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski. Jak dodał, LOT nie może zabrać na pokład pasażerów, którzy nie dopełnili formalności.

Moczulski tłumaczył:

W związku z obecną niestabilną sytuacją epidemiczną, przed zakupem biletu prosimy naszych pasażerów, aby na bieżąco sprawdzali obostrzenia obowiązujące w kraju, do którego zamierzają się udać. Regulacje te ulegają zmianom, a przewoźnik nie może zabrać na pokład pasażerów, którzy nie dopełnili wymaganych formalności.

Jak dodał, obecnie ograniczenia wjazdu dotyczą między innymi Cypru, Grecji i Hiszpanii. W przypadku Cypru do 5 lipca wymagane jest posiadanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego maksymalnie 72 godz. przed wylotem. Od poniedziałku wystarczy wypełnienie specjalnego wniosku najpóźniej 24 godziny przed wylotem i uzyskanie zgody na wjazd. Jeśli chodzi o Grecję i Hiszpanię został wprowadzony obowiązek rejestracji i wypełnienie specjalnego formularza najpóźniej na 48 godzin przed wylotem. Obostrzenia dotyczące podróżowania wprowadziły także Włochy. Bagaż podręczny będzie umieszczany pod fotelem, a nie jak do tej pory, w lukach ponad siedzeniami. Tym samym na pokład pasażerowie mogą zabrać tylko niewielkie torby i plecaki.

Informacje dotyczące bieżących procedur bezpieczeństwa i obostrzeń obowiązujących w poszczególnych krajach są dostępne m.in. na stronach Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Powietrznego IATA, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy też właściwych dla danego kraju Ambasad, Konsulatów i Ministerstw Zdrowia.

LOT od 1 lipca ruszył z letnią siatką połączeń pod hasłem #LOTnaWakacje. W sumie przewoźnik uruchomi 130 połączeń do ponad 30 najbardziej popularnych europejskich kurortów z dziesięciu krajowych portów lotniczych.

Pasażerowie w lipcu i sierpniu będą mogli polecieć m.in. do Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, na Maltę, do Bułgarii, Czarnogóry, na Cypr, do Albanii czy na wyspy Santorini, Kos, Korfu i Kretę.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, z tygodnia na tydzień rozwijamy siatkę połączeń, uzupełniając wznowione rejsy krajowe i międzynarodowe popularnymi kierunkami wakacyjnymi, a teraz także rejsami dalekodystansowymi. Pierwsze dane dotyczące sprzedaży pokazują, że Polacy chcą korzystać z urlopu i chętnie spędzą go za granicą. W ciągu tygodnia od rozpoczęcia #LOTnaWakacje, największej letniej akcji w historii PLL LOT, sprzedaliśmy ponad 130 tysięcy miejsc pasażerom indywidualnym i touroperatorom. Wiele samolotów zostało już wypełnionych, planujemy zwiększenie częstotliwości wybranych tras.

Pasażerowie nadal mają obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki przez cały czas trwania lotu i zachowania wyznaczonych odstępów w czasie odprawy. W samolotach dostępne są środki dezynfekujące do użytku podróżnych. Podczas lotu personel, wyposażony w odpowiednie środki ochronne, przeprowadza serwis pokładowy z zachowaniem zasady ograniczonego kontaktu pomiędzy obsługą a pasażerami. W ramach serwisu bezpłatnego pasażerowie otrzymają przekąskę słodką lub słoną i butelkę wody.

Przy wejściu na lotnisko każdy z pasażerów zostaje poddany pomiarowi temperatury za pomocą urządzeń termowizyjnych; przed wejściem na pokład obowiązuje procedura self-boardingu – pasażerowie samodzielnie odbijają karty na bramkach. Samo wejście na pokład oraz jego opuszczenie po przylocie odbywa się strefowo, w ściśle określonej kolejności według numeru zajmowanego miejsca.

Źródło: PAP

46 KOMENTARZE

 1. Pod takimi warunkami (to terror) dziekuje I w tym roku nie lece nigdzie. Niech sami psychole, ktorzy to wymyslil lataja sobie w Polsce tez jest cieplo I atrakcji do wybor do koloru.

 2. A tak konkretnie to co w zachowaniu lotu jest chore? Strefy? Pomiary temperatury? Ograniczenie bagażu? Podyskutuję chętnie.

  • Wszystko jest chore, począwszy od wprowadzenia stanu pandemii na świecie, skończywszy na obostrzeniach z tym związanych. Wszystko jest jedną wielką manipulacją, a ludzie w obawie o własne zdrowie oddają swoją wolność i prawa, o które ich przodkowie walczyli często z poświęceniem życia. W tej chwili budowany jest globalny komunizm, a ludzie nawet nie zauważają, że świat zamienia się w globalny obóz.

   • Dokładne tak jest jak napisałaś!!!
    Niektórzy ludzie wierzą we wszystko co pokazuje TV… chyba niedługo będą w szoku, co jeszcze im światowy rząd wywinie?!
    Co do lotów… to odechciewa się latać….gdziekolwiek!
    Lecieć po to,żeby się stresować już w samolocie???
    A może się okazać po przelocie, że ktoś miał lekką temperaturę i wsadzą nas na kwarantannę. Fajna perspektywa wakacji ?
    A wszystko pod pretekstem czegoś tam BEZOBJAWOWEGO ,na co w tym roku zmarło mniej ludzi niż w latach poprzednich!!!
    ŚWIATOWA PANDEMIA… ŚMIECHU WARTE !!!!!?

   • Podpisuję się pod tym dwoma rękami. Ludzie nie czytają teraz za wiele bo łatwiej gapic się w tv niż uruchomić myślenie. Stado baranów upilnowac ( zdyscyplinowac) potrafi jeden pies.

   • Brawo 200%racji to wszystko aby LUDZI zniewolic otumanic tempakie lepiej jest rządzić już tak będzie zawsze obojętnie kto przy władzy tylko obietnice ten da to tamten co innego aby do rzlobu .my ludzie jesteśmy tylko aby ich wybrać to wybranym robimy przysługę nie sobie

 3. Nad naszym morzem też jest chore zachowanie ludzi. 500+chodzi z minami długopisu.
  Wara wywalona i kolejki w żabkach.. W barkach pusto . W hotelu szwedzki stół to kilku kelnerów nakłada na talerze pokazane palcem z 5 metrów danie ponieważ nie rozumieją po polsku. Tragedia! Przerwałem pobyt i poczekam aż będzie normalniej i wyjadę do Hiszpanii . Tam ludzie się uśmiechają. . Czasami polskie rozdarte dzieciary i ich pijani rodzice przepijają 500+. Na kanarach byłem już kilkadziesiąt razy i wszystkim uśmiechniętym polecam a smutasy z puszką tyskiego lub harnasia niech jadą na wiochę pomagać rodzicom i potaplają się z kaczkami. Po powrocie będą opowiadali że byli na agroturystyce.

 4. Wszystko, a dyskutować o tym jest bez sensu. Mam kupiony lot i w ramach ekonomicznej taryfy mogę zabrać na pokład bagaż do 8 kg o odpowiednich wymiarach, tylko czy taka walizka zmieści mi się pod siedzeniem? Raczej nie 🙁

 5. Kraje jak Austria szwajcaria zaostrzaja wyjazdy na Balkany z powodu rosnacej luczyb zachorowan . Czarnogora Bosnia Hercegowina Horwacja . W Szwajcarii wszyscy albanczycy musz przejsc po powrocie 10 dniowa kwarantanne .A co lot na to?

 6. Wszystko jest chore, począwszy od wprowadzenia stanu pandemii na świecie, skończywszy na obostrzeniach z tym związanych. Wszystko jest jedną wielką manipulacją, a ludzie w obawie o własne zdrowie oddają swoją wolność i prawa, o które ich przodkowie walczyli często z poświęceniem życia. W tej chwili budowany jest globalny komunizm, a ludzie nawet nie zauważają, że świat zamienia się w globalny obóz.

 7. „No super ” jechać np do Włoch i tylko z malutkim bagażem pod siedzeniem. ..paranoja …ciekawe co zabrać ? Haha…robienie z ludzi kretynów to jest cel a nie jakieś tam bezsensowne restrykcje.

 8. Jezeli czujesz sie nie komfortowo z tymi zaostrzeniami ,to poprostu zostan w domu w the wakacje ,nic sie nie stanie ,Fannie odpoczac tez mozna had rzeka czy jeziorem

 9. Sytuacja jest jaka jest trudno trzeba się przyzwyczaić,ale mnie interesuje coś innego dlaczego wszystkie artykuły odnoszą się do Europy czy naprawdę nie posiadacie wiedzy na temat zasad w trakcie lotów do krajów leżących na innych kontynentach.Wyobraźcie sobie (rozumiem że trudno) że ludzie latają też gdzie indziej.

 10. Czy rzeczywiscie gdy ja zapłaciłam,za 20kg+10kg i mala torepka,czy mnie odrzuca.i czy wròca mi pieniadze za te bagaze co zaplacilam jezeli odrzuca????

 11. Lecialem do Madrytu przez Frankfurt w sobote i bez problemu dotarlem. Mozna sie zarejestrowac on line ale rowniez w samolocie rozdawano formularze i mozna wypelnic na miejscu. Wiec zadnych problemow

 12. To teraz przedstawię inną stronę medalu. Opuściłem Włochy w październiku zeszłego roku. Moja mama, schorowana osoba i jej 92—letni mąż zostali sami. Dodatkowo rząd Włoch nie objął ich priorytetową pomocą medyczną w przypadku zagrożenia życia. Przetrwaliśmy te kilka najgorszych w moim życiu miesięcy, przetrwaliśmy jego pobyt w szpitalu((problemy z sercem). Nikt nie zwraca uwagi na takie przypadki i to bardzo boli. Na szczęście w poniedziałek tam będę.

 13. Hahahaha… zac, yna się szukanie po 200 frajerów na każdy lot chętnych posiedzieć ok 2 godzin koło siebie w blaszanej puszce. Wystarczy w takiej gromadzie 2-3 zarażających bezobjawowców i mamy po tygodniu pasztet na całego. Ale bez obaw : Sanepid będzie wzywać potem pasażerów danego lotu. Hehhhh… Udanych wakacjach matołki.

 14. Przynajmniej się hołota nie pcha do wyjścia po deboardingu. W Austrian np. pani stewardessa mówi, które rzędy teraz wysiadają.
  Czeka się grzecznie na swoją kolej. Najlepsi są Janusze co pchają się jakby pierś z kurczaka w Biedrze była bo 8.99kg a potem i tak po całą wiarę podjeżdża autobus…

 15. Ja myślę żeby podzielić Polskę na pół. Mądrzy na lewo. Pozostali…. Na piwo… I disco polo… Słuchać. Szkoda pisać i tak nie zrozumieją. Może teraz w ich języku… Na zdrowie…

 16. Dopóki ktos z rodziny nie zachoruje, ktos noe umrze dotad nikt nie chce uwierzyc jak zdradliwy jest wirus. On nie wybiera, wieku, plci, wyksztalcenia on poprostu zabija. Pewnie, nie jest fajnie zyc w obostrzeniu, lazic w maskach na twarzy. Ale chyba fajniej jest zyc niz patrzec jak ktos obok poprostu gotuje sie, jak padaja mu pluca i umiera zaintubowany w szpitalu. Trzeba pracowac, byc z tym na codzien zeby zrozumiec to co naprawde sie dzieje. Ludzie buntuja sie przeciw wszystkiemu, moze gdyby pokazano prawde z dnia oddzialow szpitalnych, tych chorych ludzi – moze w koncu ludzie zrozumieliby ze to nie zart, inaczej wokolo krazyc bedzie tysiace teorii spiskowych.

 17. Nie istnieje takie „coś” jak bezobjawowa chorobami alboś chory albo nie. Tyle. Jesteś chory? Masz objawy-predzej czy później one wystąpią. Nie masz objawów – nie jesteś chory ale możesz być nosicielem. Być może zachorujesz a być może nie…Nową normalność wsadźcie sobie tam gdzie wam światło nie dochodzi. Prędzej zdechniecie z braku szmalu lub z głodu niż od koronisa.

 18. Jak dla mnie to wszystko to ściema, tylko po to żeby pozbawić nas praw obywatelskich i ograniczyć chodzenie po ziemi maksymalnie. To co wymyślają z tymi obostrzeniami to nie wiem czy się śmiać czy płakać z tego… tacy ludzie co to wymyślają to powinni się cofnąć do przedszkola bo właśnie takie 5 letnie dziecko mogłoby tak żenujące restrykcje wymyślać… nikt za ciebie życia nie przezyje,dlatego warto samemu mieć swoje życie pod kontrolą a nie poddawać się kontroli jakimś starym dziadom co chcą rządzić całym światem poprzez zastraszanie ludzi w mediach między innymi. Ktoś kto ma rozum napewno nie da się zmanipulować i mam nadzieje że jest dużo więcej osób co tak uważają. Nie twierdzę że nic nie ma, ale patrząc na to wszystko z perspektywy czasu widać ,że ludzie juz poprostu zaczęli się stawiać bo nikt nie wytrzyma w zamknięciu nie wiadomo ile .. mam nadzieje ze wszystko będzie wkoncu jak dawniej pozdrawiam:)

  • Masz rację, ale obawiam się, że nigdy nie będzie jak dawniej. Jak ciągle słychać w mediach, mamy „nową normalność”.Myślę, że nie po to cały świat został zatrzymany, aby puścić go później w ruch ot tak sobie. Na akcję „koronawirus” zostały wydane miliardy. Rządy zostały zmanipulowane, przekupione, bądź zastraszone. Media tak czy inaczej należą do „wielkich” tego świata. Tak jak po 9/11świat zmienił się na trwale i dał podwaliny pod wojnę z terroryzmem, tak teraz będziemy walczyć z epidemiami, zarazami, wirusami. Już słycjhać wieści o kolejnych wirusach nadciągająch z Chin. I rzeczywiście zagraża nam chiński wirus zwany komunizmem. Szef WHO jest komunistą, a Chiny zadeklarowały składkę na rzecz tej organizacji pięciokrotnie wyższą niż USA dotychczas. Afryka jest opanowana przez Chiny i tych przykładów można byłoby mnożyć i mnożyć. W imię tego nasza wolność, mienie, samostanowienie o sobie będą nam odbierane bez walki. A skutki uboczne tej „walki” pochłoną więcej ofiar, niż wszystkie wirusy razem wzięte, nawet gdyby były realne. „Nowy, wspaniały świat” staje się rzeczywistościa. Ale czy rzeczywiście chcemy tej wspaniałości i chińskiego modelu życia…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here