Strajk i odwołane loty! Utrudnienia również dla polskich turystów

Jeśli jutro (tj. wtorek 21.05) miałeś zaplanowane loty z lub do Włoch, bądź gotowy na utrudnienia i sprawdzaj pocztę elektroniczną, a także informacje o swoim rejsie na stronie przewoźnika albo w aplikacji mobilnej. 24-godzinny strajk pracowników lotnisk i kontrolerów ruchu lotniczego we Włoszech pokrzyżuje plany wielu podróżnikom, w tym również Polakom. Strajk organizują 4 związki zawodowe,które reprezentują pilotów, personel pokładowy i naziemny.

Strajk we Włoszech

Chodzi oczywiście o podwyżki i poprawę warunków dla pracowników. Jak informuje Tvn24bis, strajk rozpocznie się o północy i będzie trwał 24 godziny. Z największym problem będą się zmagać podróżni na lotniskach w Mediolanie i Rzymie. I tak np. Alitalia odwołała połowę lotów zaplanowanych na wtorek, a także niektóre rejsy zaplanowane na poniedziałkowy wieczór i wczesny, środowy poranek (łącznie ponad 300 lotów). Jest jednak szansa, że rejsy w godzinach szczytu odbędą się bez problemów.

Ale nie tylko Alitalia odwołuje loty. Nie odbędzie się także kilkadziesiąt rejsów linii easyJet, Ryanair i Wizz Air.

Rzecznik prasowy easyJeta, cytowany przez portal The Independent powiedział:

Chociaż jest to poza naszą kontrolą, chcielibyśmy przeprosić klientów za wszelkie niedogodności i zapewniamy, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować wszelkie zakłócenia. Wszystkim pasażerom, których loty się odbędą, zaleca się, by przybyli wcześniej na lotnisko i dali sobie dodatkowy czas na przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, ponieważ kolejki mogą być dłuższe niż zwykle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here