Urządzili sobie piknik na pokładzie! Pili, palili i byli agresywni. Teraz zapłacą

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zostali poinformowani o dwóch pasażerach, którzy nie podporządkowywali się poleceniom załogi samolotu lecącego z Malty.

Dostali mandat

Po wylądowaniu samolotu i przybyciu na miejsce funkcjonariuszy SG załoga samolotu wskazała dwóch mężczyzn, którzy podczas rejsu spożywali własny alkohol, palili papierosy i nie stosowali się do poleceń personelu pokładowego. 35- i 36-latek są obywatelami Ukrainy.

Konfliktowi podróżni zostali natychmiast wezwani do opuszczenia pokładu samolotu i pouczeni o możliwości użycia wobec nich środków przymusu bezpośredniego w razie niewykonywania wydanych poleceń. Na szczęście na widok funkcjonariuszy grupy interwencyjnej specjalnych pasażerowie dobrowolnie opuścili pokład samolotu. Przestali być również agresywni i wykonywali wszystkie polecenia.


Po przewiezieniu do pomieszczeń służbowych SG, cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi gotówkowymi, zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego. W trakcie interwencji nie były stosowane środki przymusu bezpośredniego.

źródło: Straż Graniczna

10 KOMENTARZE

  1. A odszkodowanie dla pozostałych pasażerów (I załogi ) oraz koszty obowiązkowej!!!!! dezyfekcji i czyszczenia po smrodzie papierosowym to gdzie jest!?!?!?!?!!!!

  2. Jak to nie ma takich Polaków ?? ,zawsze kiedy lecę do Egiptu to na pokładzie jest chlanie na imię czasami, lecą kurwy i zachowanie poniżej pasa… niemalże dorównują Ukraińcom…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here