Tych kierunków lepiej nie wpisuj na swoją podróżniczą listę 2019, jeśli chcesz lecieć sam

Wybierając kierunek kolejnej podróży, na pewno sprawdzasz informacje dotyczące danego kraju. Czy jest tam bezpiecznie, czy może trzeba zwrócić na coś szczególną uwagę? Może coraz częściej myślisz o podróży solo? A może już zwiedzasz świat w ten sposób? Tak czy inaczej warto wiedzieć, gdzie możesz po prostu czuć się swobodnie i bezpiecznie. Dla takich osób jak Ty powstał Solo Travel Safety Report 2019. Wybrano w ten sposób 10 najbezpieczniejszych i 10 najniebezpieczniejszych krajów dla podróżujących samotnie.

Poznaj Solo Travel Safety Report 2019

Raport Solo Travel Safety 2019 na pewno Ci się przyda i ułatwi wybór kierunków na przyszłe samotne podróże. Powstał na podstawie badania Gallup Global Law and Order Report, które zostało przeprowadzone w 142 krajach. Ich mieszkańcom zadano 4 pytania:

 • czy czują się bezpiecznie, przechodząc przez miasto samotnie w nocy
 • czy mają zaufanie do lokalnej policji
 • czy w ciągu ostatniego roku ktoś na nich napadł
 • czy w ciągu ostatniego roku ktoś ich w jakikolwiek sposób okradł

Odpowiedzi zsumowano i obliczono Law and Order Index dla każdego kraju. Jak się domyślasz im wyższy wynik, tym wyższe poczucie bezpieczeństwa w danym państwie. I tak oto wyłoniły się dziesiątki najbezpieczniejszych i najniebezpieczniejszych krajów na samotne podróże.

Najniebezpieczniejsze kraje dla podróżujących samotnie

 1. Wenezuela – 44 pkt.
 2. Afganistan – 45 pkt.
 3. Południowy Sudan – 54 pkt.
 4. Gabon – 55 pkt.
 5. Liberia – 56 pkt.
 6. Republika Południowej Afryki – 58 pkt.
 7. Meksyk – 58 pkt.
 8. Republika Dominikany – 60 pkt.
 9. Botswana – 61 pkt.
 10. Sierra Leone – 61 pkt.

Okazuje się, że najniższe poczucie bezpieczeństwa mają mieszkańcy Wenezueli. Najpopularniejszym jednak raportem wskazującym stan pokoju na świecie jest Global Peace Index. Według jego kryteriów już od 5 lat najmniej pokojowym krajem na świecie jest Syria. Tylko kilka punktów wyżej są: Afganistan, Sudan Południowy, Irak i Somalia.

Najbezpieczniejsze kraje dla podróżujących samotnie

 1. Singapur – 97 pkt.
 2. Norwegia – 93 pkt.
 3. Islandia – 93 pkt.
 4. Finlandia – 93 pkt.
 5. Uzbekistan – 91 pkt.
 6. Hong Kong – 91 pkt.
 7. Szwajcaria – 90 pkt.
 8. Kanada – 90 pkt.
 9. Indonezja – 89 pkt.
 10. Dania – 88 pkt.

Z raportu wynika, że to właśnie mieszkańcy Singapuru mają najwyższe poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie jest to najlepsze miasto na samotne podróże. Natomiast według wspominanego już Global Peace Index niezmiennie od 2008 roku najbardziej pokojowym krajem na świecie jest Islandia. A za nią Nowa Zelandia, Austria, Portugalia i Dania. Jeśli chodzi tylko o poziom bezpieczeństwa to tu również Islandia wiedzie prym. A towarzyszą jej na kolejnych pozycjach Norwegia, Dania, Singapur i Nowa Zelandia.

Sprawdź też: Kraje dobre na pierwszą samotną podróż

1 KOMENTARZ
 1. Uzbekistan na piątym miejscu?! Dziwne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here