Tutaj obowiązywały jedne z najdłuższych na świecie lockdownów! Teraz rajski kraj otwiera się dla turystów

Przez pandemię granice Filipin były zamknięte dla turystów od marca 2020 roku. Teraz przyszedł czas na zmiany. Od 10 lutego ponownie będą mogli wjechać tam turyści, jednak tylko ci w pełni zaszczepieni, a to wszystko z nadzieją na poprawę warunków życia i gospodarki kraju.

Jak informuje onet.pl, otwarcie granic dotyczy osób podróżujących ze 157 państw, w tym wszystkich krajów członkowskich UE. Na liście nie ma m.in. Chin, Indii i Tajwanu. Aby dostać się na Filipiny trzeba być w pełni zaszczepionym i zrobić test. Od 16 lutego będzie obowiązywał tam całkowity zakaz wjazdu dla osób niezaszczepionych. Obecnie poziom transmisji koronawirusa na Filipinach jest wyższy niż w wielu innych państwach.

Turystyka jest tu bardzo ważną gałęzią gospodarki. W 2019 roku azjatycki archipelag odwiedziło ponad 8 mln zagranicznych turystów, a cały sektor wytworzył blisko 13 proc. PKB. Przez pandemię gospodarka skurczyła się o 9,6 proc., a liczba zagranicznych przyjezdnych spadła o 82 proc. – do niespełna 1,5 mln.

Niestety nie tylko pandemia przyczyniła się do ciężkiej sytuacji na Filipinach. W grudniu 2021 roku kraj nawiedził tajfun Rai. Zniszczył wiele hoteli, restauracji i innych obiektów w turystycznych regionach, a 400 osób straciło życie.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też