Tu swobodny ruch lotniczy ruszy już 15 czerwca

Premier Portugalii Antonio Costa podczas zorganizowanej dzisiaj na lotnisku w Lizbonie konferencji prasowej ogłosił, że jego kraj przywróci 15 czerwca swobodny ruch lotniczy, a także otworzy granice z Hiszpanią.
Costa wyraził nadzieję, że w połowie czerwca na terenie całej UE nastąpi pełne przywrócenie ruchu turystycznego, podobnie jak w Portugalii.

Antonio Costa powiedział:

Nasze służby sanitarne oraz odpowiednie międzynarodowe instytucje lotnictwa pasażerskiego już potwierdziły, iż lotniska w Portugalii spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i będą gotowe do pełnego wznowienia ruchu lotniczego.

Piątkowa uroczystość służyła też podziękowaniu przez premiera firmie Vinci, że w okresie epidemii nie zrezygnowała z zamiaru wybudowania drugiego lotniska w stołecznej aglomeracji. Inwestycja ta, jak przypominają komentatorzy, zagraża położonemu w okolicach Montijo, gdzie planowane jest lotnisko, rezerwatowi przyrody.

Media odnotowują, że piątkowa deklaracja premiera Costy przeczy poniedziałkowemu oświadczeniu szefa MSW Eduardo Cabrity, który stwierdził, że władze Portugalii opowiadają się za otwarciem granic z Hiszpanią dopiero od lipca.

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here