To najlepsze miasta do życia 2023! Tam będziesz się czuł jak w raju

Myślisz o zmianie miejsca zamieszkania? A może marzy ci się pomieszkanie w innym miejscu przez jakiś czas? Mamy podpowiedz, jakie kierunki warto wybrać. Raport The Economist Intelligence Unit analizuje najlepsze miasta do życia. Nr 1 w rankingu nie będzie zaskoczeniem w tym roku.

Raport The Economist Intelligence Unit bierze pod uwagę bardzo różne czynniki, które wpływają na ocenę miasta w kontekście najlepszego miejsca do życia. Są to m. in. infrastruktura, edukacja, dostęp do edukacji i kultury oraz opieka medyczna. Zdaniem twórców to najlepsze wskaźniki, które są w stanie pomóc ocenić czy w danym mieście ludziom żyje się dobrze.

Wiedeń w większości podkategorii osiągnął wynik 100 co równa się wartości idealnej. W ten sposób po siedmiu latach zdegradował Melbourne w Australii i otrzymał tytuł najlepszego miasta do życia. Wygrał on w rankingu już w 2018 i 2019 roku. W raporcie z 2023 roku znalazły się aż 172 destynacje.

Wiedeń – najlepszym miastem do życia

Jakie miasto okazało się najlepsze do życia? Na pierwszym miejscu znalazł się kolejny raz Wiedeń.

Oto najlepsze miasta do życia 2023:

  1. Wiedeń, Austria
  2. Kopenhaga, Dania
  3. Melbourne, Australia
  4. Sydney, Australia
  5. Vancouver, Kanada
  6. Zurych, Szwajcaria
  7. Calgary, Kanada
  8. Genewa, Szwajcaria
  9. Toronto, Kanada
  10. Osaka (Japonia), Auckland (Nowa Zelandia) – remis
Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też