To najfajniejsza praca na świecie! Polacy też mogą aplikować

Co powiesz na 6 miesięcy na Antarktydzie? Brzmi jak najlepsza przygoda w życiu, prawda? Co cię trzyma? Aplikuj! Polacy też mogą! Brytyjska organizacja charytatywna – UK Antarctic Heritage Trust – rozpoczęła rekrutację. Jeśli chcesz mieszkać i pracować w odległym Port Lockroy i między innymi liczyć pingwiny – to zdecydowanie ogłoszenie dla ciebie!

Obecnie trwa rekrutacja na trzy stanowiska: lidera bazy, kierownika sklepu oraz asystenta do pracy w sklepie z pamiątkami i urzędzie pocztowym. Oferty mają charakter sezonowy. Jeśli uda ci się pomyślnie przejść rekrutację, spędzisz 6 miesięcy od listopada do marca na Antarktydzie! To dopiero coś.

Pamiętaj jednak, że warunki pogodowe na miejscu są bardzo surowe. Dodatkowo pracownicy bazy nie mają dostępu do bieżącej wody, łączność ze światem jest również ograniczona. Warunki mieszkalne są z kolei określane jako wygodne, lecz skromne.

Port Lockroy – to założona w 1944 roku baza znajdująca się na wyspie Goudier w Archipelagu Palmera, na zachód od Półwyspu Antarktycznego. Stacja funkcjonuje jako muzeum dla turystów. Prowadzone są tam również obserwacje kolonii pingwina białobrewego.

Jak informuje portal turystyka.wp.pl, UK Antarctic Heritage Trust od wielu lat zarządza bazami, które prowadzą działania z zakresu edukacji i ochrony gatunków na Antarktydzie.

Co zrobić, żeby dostać tę pracę? Należy wypełnić internetowy formularz. Rekrutacja trwa do 25 kwietnia do godziny 23:59 czasu brytyjskiego. Nie jest wymagane obywatelstwo brytyjskie, dlatego aplikować mogą chętni z całego świata. Należy jednak mieć ważne pozwolenie na pracę na terenie Wielkiej Brytanii.

Zależy nam, aby w przebiegu rekrutacji kandydaci sami pokazali, kim tak naprawdę są – opowiada w rozmowie z BBC News, Lauren Luscombe, przedstawicielka z ramienia UK Antarctic Heritage Trust.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

1 KOMENTARZ

  1. Nie no świetnie xd pracować w miejscu gdzie gile marzną zanim wypełzna z nosa, rzeczywiscie najlepsza robota na świecie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też