Prawie cała Europa już stoi dla Polaków otworem, ale do listy krajów do których możemy poleciec bezpośrednio dołączą od 29 lipca kolejne kraje. Już w środę, 29 lipca, zostanie cofnięty zakaz lotów do Turcji, Maroko, Tunezji a także Tajlandii.

Turcja i Tunezja dostępne bezpośrednio z Polski

Na liście nowego roporządzenia znalazły się jedne z ulubionych, wakacyjnych kierunków Polaków: Turcja i Tunezja. Nowe na liście są też: Maroko, Tajlandia, Nowa Zelandia, Australia, Białoruś, Rwanda i Urugwaj.

Portugalia dalej tylko z przesiadkami lub z Niemiec

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 28 lipca, które pojawiło się w Dzienniku Ustaw utrzymany został zakaz lotów z i do Królestwa Szwecji i Republiki Portugalskiej. Z kolei na liście krajów, do których mogą być wykonywane regularne rejsy, oprócz krajów UE i EFTA znalazły się tak jak dwa tygodnie temu: Gruzja, Japonia, Kanada, Albania, Ukraina i Korea Południowa.

Z listy krajów których nie obowiązuje zakaz lotów wykreślono Czarnogórę oraz Luksemburg. Tam nie polecimy już bezpośrednio z Polski przez kolejne dwa tygodnie.

Nowe rozporządzenie ma być ważne do 11 sierpnia.

7 KOMENTARZE
  1. Aniu przeciez najnowszego dziennika ustaw jeszcze nie ma , nie zostal wydrukowany jeszcze.

  2. Są jakieś bezpośrednie loty z Polski do Maroka? Pomocy!! Bo skasowali z Wizzair

  3. Czy są bezpośrednie loty z Polski do Maroka? Wizzair usunął Warszawa – Marrakesz proszę o odpowiedz!!

  4. Czy do Portugalii doleci się na jednym bilecie z przesiadką we Frankfurcie? Czy taki lot zaliczany jest do bezpośredniego? Help, bo już nic z tego nie rozumiem… a zwłaszca dlaczego dalej podtrzymali zakaz dla Portugalii, a nie nałożyli np na Hiszpanię!!!

    • Lot z przesiadką we Frankfurcie to nie jest już lot bezpośredni. SPokojnie się odbędzie.
      Lot bezpośredni to taki, gdzie wsiada się w Polsce a wysiada z tego samego samolotu już na lotnisku w Portugalii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here