To był okropny stres! Pasażerka wylądowała w innym kraju niż chciała. Nie umiała się porozumieć

Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, ale się zdarzają. Zazwyczaj jest to niedopatrzenie pracowników lotniska czy też załogi. Tym razem sytuacja była jeszcze bardziej stresująca, ponieważ chodziło o niepełnosprawną pasażerkę, która porozumiewała się tylko w języku migowym, po włosku. 69-letnia kobieta miała lecieć do Bolonii z Palermo. Wylądowała jednak we Wrocławiu.

Pisaliśmy już o podobnej sytuacji, kiedy 75-letni mężczyzna, który wracając z odwiedzin u swojej córki w Leeds, zamiast w rodzinnym Gdańsku wylądował na Malcie. Chociaż to nie do pomyślenia, bo wtedy – podobnie jak w przypadku niepełnosprawnej pasażerki – też nikt nie zwrócił uwagi starszemu Panu i nie pokierował go do innej bramki. To była bardzo stresująca sytuacja.

Nie mniej strachu najadła się rodzina 69-letniej Włoszki, kiedy okazało się, że nie wysiadła z samolotu w Bolonii. Tym razem, podobnie jak we wspomnianym przykładzie zdarzyło się to na pokładzie Ryanaira! Corriere di Bologna informuje, że samolot miał wystartować ok. godz. 22:00 i przed północą być w miejscu docelowym. Na kobietę czekały córka i wnuczka. Szybko jednak wpadły w panikę, kiedy okazało się, że babci nie ma. Ona nie zdając sobie z tego sprawy, była w drodze do Wrocławia.

Jak to się stało? Włoskie media wyjaśniają, że najprawdopodobniej 69-latka pojawiła się w momencie, gdy odbywał się jeszcze boarding na wcześniejszy lot.

Była przerażona i nie wiedziała, co robić. Na szczęście we Wrocławiu pasażerka trafiła na kobietę, która zdołała jej pomóc. Skontaktowała się z jej rodziną, a następnie włoskim konsulatem. Do Włoch wróciła następnego dnia lotem z Krakowa.

Firma zarządzająca lotniskiem w Palermo, przeprasza pasażerkę i jej rodzinę. Przygotowywany jest szczegółowy raport, mający na celu sprawdzenie, dlaczego nikt nie pomógł niepełnosprawnej osobie.

Poprzedni artykułKiedy lecieć do Tajlandii?
Następny artykułMusisz tam polecieć! Wybrano najlepszy cel podróży w Europie 2021!
blank
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here