Ten przewoźnik chce, abyś zgłaszał się na odprawę 3 h przed lotem

W Czechach linie lotnicze apelują o zgłaszanie się do odprawy na 3 h przed odlotem. Podróżni muszą wypełniać formularze przyjazdowe krajów, do których się udają i okazywać zaświadczenia o testach, przebytej chorobie lub zaszczepieniu przeciw Covid-19. Władze Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Vaclava Havla w Pradze podkreślają, że przy odlotach w każdym kierunku, to przewoźnik określa jakie dokumenty są niezbędne do wejścia na pokład samolotu. Dotyczy to także Unijnych Certyfikatów Covid.

Obecnie na lotnisku w Pradze można spotkać dwa sposoby kontrolowania certyfikatów przez pracowników linii lotniczych. Jeden polega jedynie na sprawdzeniu wyświetlonej informacji w aplikacji przez porównanie nazwiska i zdjęcia, drugi zakłada wykorzystanie przy odprawie czytników QR kodów.

Przedstawiciele praskiego portu lotniczego informują, że bez większych problemów odbywa się odprawa przy przylocie pasażerów z zagranicy. Ta sytuacja może się zmienić po 9 lipca, gdy podróżni przylatujący do Czech będą musieli mieć wypełnione formularze wjazdowe i zaświadczenia o testach lub o w pełni zakończonych szczepieniach.


źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here