Ten piękny kraj łagodzi zasady wjazdowe dla niezaszczepionych

Rząd Norwegii ogłosił, że postanawia złagodzić zasady wjazdu dla podróżnych nieposiadających ważnego certyfikatu szczepień przeciw Covid-19. Trwająca dotychczas 10 dni kwarantanna będzie zastąpiona testami.

Odsetek niezaszczepionych osób, które zachorowały na Covid-19 po przekroczeniu granicy jest na tyle niski, że należy znieść kwarantannę wjazdową. Decyzja przyczyni się do szybszego otwarcia społeczeństwa i będzie mieć pozytywne skutki społeczno-gospodarcze – powiedziała minister zdrowia Ingvild Kjerkol.

W Norwegii wielu przedsiębiorców skarżyło się, że długa kwarantanna zniechęca zagranicznych pracowników do przyjazdu lub powoduje przestoje. Branża budowlana, stoczniowa oraz transportowa (kierowcy) uzależniona jest od napływowej siły roboczej.

Osoby niezaszczepione wciąż jednak będą musiały okazać na granicy negatywny wynik testu na Covid-19, a wszyscy podróżni zarejestrować swój wjazd na stronie internetowej.

źródło: PAP

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,891ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze