Ten kraj wprowadza lockdown po wykryciu 1 przypadku Covid 19

Drastyczne środki podjął rząd Nowej Zelandii, kiedy po wykryciu zaledwie jednego przypadku zachorowania na koronawirusa wprowadził całkowity lockdown w kraju. 

Zamknięcie Nowej Zelandii ma potrwać trzy dni, z możliwością przedłużenia. Lockdown rozpoczął się dzisiaj, we wtorek, jeden dzień po zdiagnozowaniu chorej osoby. To pierwszy od pół roku przypadek Covid 19 na terenie tego kraju. Premier Jacinda Ardern decyzję swojego gabinetu tłumaczy jasno: 5 mln obywateli musi solidarnie przerwać ten trudny czas, by uniknąć kolejnej fali zachorowań. Dodała również, że jeśli nie podejmie zdecydowanych kroków, to sytuacja może stać się zdecydowanie gorsza, co widać po przykładach innych krajów. Jedyną szansą jest podjęcie wczesnych działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się choroby. 

Chorą osobę zdiagnozowano w Auckland, natomiast w ostatnim czasie odwiedziła ona również miasto Coromandel. Zdecydowano o wprowadzeniu w obu miejscach siedmiodniowego lockdownu, natomiast na obszarze całego kraju ma on potrwać trzy dni. W tym czasie służby mają ustalić źródło zakażenia. 

Po ogłoszeniu decyzji rządu, mieszkańcy ustawili się w kolejkach do sklepów, by uzupełnić zapasy żywności… i nie tylko.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,648ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze