Tego nie zobaczysz na żadnym innym lotnisku! Od razu ustawisz się w kolejce

W czasie pandemii władze lotnisk próbują zastosować jak najlepsze sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom jak i pracownikom. Na lotnisku w Helsinkach zaczęły pracę 3 psy – Kossi, ET i Miina i od razu zostały uznane za superbohaterów. Ich zadaniem jest pomoc w znalezieniu osób zakażonych koronawirusem.

Psy tropiące koronwirusa

Jak informuje gazeta.pl, to pilotażowy projekt, który potrwa do końca roku, ale już zdążył wzbudzić międzynarodowe zainteresowanie. Wyniki są zaskakujące. Pieski mogą bowiem wykryć wirusa z niemal 100 proc. dokładnością. Fiński Związek Kynologiczny przyznał im właśnie tytuł Superbohaterów.

Czworonożni bohaterowie potrafią wskazać zakażenie nawet na kilka dni przed wystąpieniem objawów. Do tej pory wywąchały wymazy pobrane od 2200 pasażerów i znalazły wirusa u 0,6 proc. podróżnych. Z ciekawostek wynika, że na ok. 16 tys. testów PCR przeprowadzonych na lotnisku, mniej niż jeden procent okazało się pozytywnych.


Pasażerowie z radością przywitali Kossi, ET i Miina i chętnie ustawiają się w kolejce do udziału w dobrowolnym teście. Jak wygląda badanie? Trzeba wytrzeć wacik o skórę, a następnie kładzie się go przed psem. A na wynik czeka się 2 minuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here