Tego nie przewoź w bagażu. W Krakowie zatrzymano pasażera, który słono za to zapłaci

Nie uwierzysz, jakie rzeczy pasażerowie próbują przewieźć w bagażu! Eksperci ds. bezpieczeństwa pokazali zdjęcia – ten tekst mogłeś już czytać na naszym blogu. I choć funkcjonariusze widzieli chyba już wszystko, to jednak pasażerowie dalej potrafią zaskoczyć. Tym razem na lotnisku w Krakowie-Balicach zatrzymany został obywatel Izraela. Za zawartość swojego bagażu musiał zapłacić karę.

4 200 zł kary

Pasażer usiłował wywieźć 13 pistoletów alarmowych w bagażu podręcznym. Jak informuje Straż Graniczna, cudzoziemiec zakupił broń na Węgrzech dla siebie oraz przyjaciół. Zapłacił za nią 1000 dolarów amerykańskich. Następnie autobusem przyjechał do Krakowa, skąd miał odlecieć do Tel Awiwu. W trakcie przesłuchania mężczyzna tłumaczył, że nie wiedział, że na przewóz przez granicę tego typu broni musi posiadać zezwolenie.

Obywatelowi Izraela za nielegalne posiadanie broni i próbę przewozu jej przez granicę bez zezwolenia została wymierzona kara grzywny w wysokości 4 200 zł, przepadek zakupionej broni oraz pokrycie kosztów postępowania.

1 KOMENTARZ
  1. No to zrobił niezły geszeft 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here