Tego już nie zjesz podczas lotu! Linia lotnicza zakazuje wnoszenia tego jedzenia na pokład

Istnieją różnego rodzaju zakazy i nakazy obowiązujące pasażerów podczas lotu. Rzadko kiedy jednak dotyczą one jedzenia. Dlatego na pierwszy rzut oka decyzja linii lotniczej może dziwić. EasyJet zakazuje wnoszenia na pokład orzeszków ziemnych.

Popularnej przekąski nie będzie można również kupić podczas lotów. Osoby, które wniosą ze sobą orzeszki zostaną poproszone o ich natychmiastowe schowanie. Skąd takie nagłe złe nastawienie do niepozornego jedzenia? Wszystko w trosce o zdrowie pasażerów.

Orzeszki są na tyle małe, że łatwo można się nimi zakrztusić. Jednak nie to jest przyczyną wprowadzenia zakazu. EasyJet chce chronić pasażerów z alergią na orzeszki ziemne. Okazuje się, że jest ich coraz więcej i coraz głośniej domagali się oni usunięcia przekąski z menu. Tego rodzaju alergia może mieć w wielu przypadkach bardzo ciężki przebieg, grożąc zatrzymaniem oddechu i nawet śmiercią.


Oczywiście ze względu na możliwe przeniesienie alergenu przez osoby trzecie, linie lotnicze nie są w stanie zagwarantować środowiska całkowicie wolnego od cząsteczek orzechów. Jednak usunięcie ich z menu pozwoli ograniczyć ewentualne zagrożenie. Pasażerowie nadal powinni zgłaszać swoją alergię przed wejściem na pokład, by załoga była przygotowana na konieczność ewentualnego udzielenia pomocy.

Według najnowszych badań już co dziesiąty człowiek ma uczulenie na jakiś pokarm. Do najczęściej spotykanych alergenów należą właśnie orzeszki oraz skorupiaki. Około 2,2% wszystkich przypadków udzielenia pomocy medycznej na pokładzie samolotów ma związek z reakcjami alergicznymi. Na usunięcie orzeszków ziemnych z menu zdecydowała się już linia Southwest, Qantas, Lufthansa i British Airways,

10 KOMENTARZE

  1. Co za głupota… jeśli wiesz, że jesteś uczulony na orzeszki ti po prostu ich nie zamawiaj i nie jedz. Dlaczego inni muszą ponosić zbiorową odpowiedzialność za głupotę pojedynczego alergika?
    Może następnym krokiem powinno być zakazanie wnoszenia i usunięcie z menu potraw mięsnych z powodu wegetarian???

    • Strasznie glupi komentarz i twoje podejscie do ludzu z alergia!!!! Widac ze wiedzy to ty na ten temat nie masz zadnej!!!! Oczywiscie ze alergicy nie kupia niczego co moze im zaszkodzic . Moj syn jest uczulony na orzechy i wcale nie musi ich jesc zeby wystapila aplergia wystarczy nawer ze ktos je obok i tragedia murowana!!!! Takze pomysl poczytaj a potem sie wypowiadaj.!!! Milego dnia

  2. Bez orzeszków idzie wytrzymać lot samolotem jak to komuś przeszkadza to nie jest artykuł pierwszej potrzeby.Ja mam alergie na głośne zachowywanie się podpisać podróżnych oraz na takich którzy ciągle coś szperają w swoim bagażu umieszczonym w schowku..Chodzi mi o krótkie loty takie do 3 godz. Chodzą i mają dużo problemów z obsługą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here