Te linie nie chcą płacić odszkodowań! Sprawdź, z którym przewoźnikiem będzie najgorzej

Zdarzyło Ci się, że Twój lot miał duże opóźnienie albo został odwołany? Na pewno już wiesz, że masz swoje prawa w takim przypadku. Zapoznaj się jednak z rankingiem, jaki stworzyła organizacja AirHelp – działająca w obszarze praw pasażerów linii lotniczych. Dowiesz się, od których przewoźników najtrudniej uzyskać odszkodowanie.

Te linie lotnicze nie chcą płacić odszkodowań

Na szczycie rankingu odmów, uzasadnionych błędnymi przesłankami, znajdują się przewoźnicy, którzy odrzucili prawie wszystkie skierowane do nich wnioski o odszkodowanie, czyli 99,9 proc. A jak się mają w tym zestawieniu Polskie Linie Lotnicze LOT? W porównaniu do ubiegłego roku polski przewoźnik podwoił liczbę odrzuconych wniosków (osiągnął tym samym wynik 37,8 proc. na 2019 r.). Jak informuje Super Biznes, przekroczoną granicę 50 proc. negatywnie rozpatrzonych wniosków zanotowały również: Wizz Air, Lufthansa, Norwegian i SAS. Ankieta została przeprowadzona przez YouGov na zlecenie AirHelp. Wynika z niej, że 69 proc. respondentów uważa, że linie lotnicze odrzucają ponad 40 proc. wniosków o odszkodowanie. Analiza specjalistów z AirHelp pokazuje, że jest jeszcze gorzej.

Przeczytaj: Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć.

Poznaj ranking europejskich linii lotniczych pod względem odsetka odrzuconych wniosków w okresie od 1 stycznia do 31 października 2019 roku:

Poprzedni

10. Aeroflot – 86,2 proc.

Rosyjskie Linie Lotnicze S.A. – państwowe rosyjskie linie lotnicze i największy przewoźnik w Rosji. Wcześniej, były to jedyne linie lotnicze Związku Radzieckiego, zarazem największe na świecie.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here