Tego jeszcze nie było! Testy na koronawirusa za pomocą skanowania oczu. 95% trafień

480 zł miesięcznie. Na razie tylko dla firm i użytkowników komercyjnych. W przyszłości również dla osób prywatnych. Uruchamiasz aplikacje, robisz zdjęcie obu oczu i wysyłasz je do oceny. Następnie oceniony wynik możesz otrzymać zapisany jako kod QR. Firma z Monachium chce pomóc zapoczątkować nową erę testów na obecność koronawirusa.

Skanowanie oczu przy użyciu aplikacji w telefonie to będzie hit? Identyfikacja choroby ma zająć tylko 3 minuty, a wskaźnik trafień wynosi 95 proc. Firma Semic RF opracowała swoją aplikację do skanowania wraz z kolegami ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli zostanie zatwierdzona przez organy regulacyjne, zostanie wprowadzona na rynek już pod koniec maja.

Aplikacja wykorzystuje zdjęcie oka zrobione smartfonem i identyfikuje wirusa na podstawie objawowego zapalenia zwanego różowym okiem. Firmie udało się wyizolować Covid-19 z ponad 2 000 000 różnych odcieni różu.


Aplikacja została już przetestowana na ponad 70 tys. osób. Ma pomóc przede wszystkim wrócić do masowych imprez jak koncerty czy mecze, ponieważ może przetwarzać do miliona skanów na sekundę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here